Fitstagram: Sporla ilgilenen herkesin mutlaka takip etmesi gereken Instagram hesapları

ınstagram
En iyi 10 sporcu instagram hesabı

Instagram gündemdeki gelişmeleri, farklı konularda paylaşım yapan portalları ve arkadaşlarınızı takip edebileceğiniz, görsel paylaşımına dayalı bir sosyal medya platformu. İlgi alanlarınıza bağlı olarak takip edebileceğiniz yüzlerce kullanıcı profilinde, ilham alabileceğiniz fikirlere ve önerilere ulaşabilmeniz mümkün.

Bugün sizlerle, Instagram’da spor yapmayı yaşam stili haline getirmiş ve sporla ilgili işinize yarayabilecek, motive edici paylaşımlar yapan, dünyanın her yerinden binlerce kişinin takip ettiği en iyi 10 Instagram hesabını paylaşacağız. Instagram’ınızla spor dünyasında yaşanan en son gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve spor alışkanlıklarınızı nasıl geliştirebileceğinizi merak ediyorsanız; bu hesapları mutlaka takip etmenizi öneriyoruz;

1. teamusa

Ekran Resmi 2014-04-21 09.04.54

Olimpiyatlara ve uluslararası düzeydeki profesyonel yarışmalara ilgi duyuyorsanız, Amerikan Milli Takımı’nın resmi Instagram hesabı olan bu profili kesinlikle takip etmelisiniz. Sporun her branşıyla ilgili yeni trendler, haberler, değişiklikler ve dünyadan spor haberleri güncel olarak teamusa hesabında yer alıyor.

2. trekbikes

Ekran Resmi 2014-04-21 09.09.55

Bisiklet üstünde terlemeyi seçenlerden misiniz? Trek bisikletlerinin resmi ınstagram hesabı olan bu profilde bisiklete ve bisiklet sporuna dair en son haberleri, yarışmaları ve trendleri takip edebilmeniz mümkün. Dünyaca ünlü bisikletçilerin ve yarışların fotoğraflarını derleyen Trekbikes Instagram hesabında aradığınız ilhamı ve motivasyonu bulacaksınız.

3. gypsetgoddess

Ekran Resmi 2014-04-21 09.09.47

Dünyanın farklı yerlerinde birbirinden zor Yoga hareketleriyle pozlar veren ve son zamanlarda fotoğraftan çok video paylaşımı yapan yogi gypsetgoddess, bizim de favorilerimiz arasında. Yoga’ya ilgi duymuyor olsanız bile birbirinden renkli ve eğlenceli fotoğraflar bulabileceğiniz,yağmur ormanlarından çöllere, plajlardan dağlara dünyanın farklı coğrafyalarını  keşfedebileceğiniz bu hesabı mutlaka takip etmenizi öneriyoruz. Caitlin Turner’ın esnekliğine ve gücüne hayran kalacağınıza eminiz.

4. selfmagazine

Ekran Resmi 2014-04-21 09.09.25

Motive edici sözler, aktif kadın ve sağlıklı beslenme  selfmagazine‘de bulacağınız üç ana konu. Takipçilerinin bireysel olarak yarışabileceği ve fotoğraf paylaşarak katılabileceği yarışmalar düzenleyen hesapta kullanıcıların aktif ve sağlıklı bir yaşam stili benimsemeleri amaç edinilmiş. Siz de sporda rekabeti seviyorsanız, hırslı bir yapıya sahipseniz ve sizin için spor demek yarışma demekse bu hesabı kesinlikle takip etmelisiniz.

5. instarunners

Ekran Resmi 2014-04-21 09.09.08

Yerinizden kalkmak ve koşmak için küçücük bir bahane mi arıyorsunuz? O zaman sizi jogging’ten maraton koşularına kadar uzanan geniş bir yelpazede motive edici fotoğraflar bulabileceğiniz  instarunners ile tanıştıralım. Instarunners, tamamen kullanıcıların motivasyon verici fotoğraflarını seçerek yayınlayan ve yayınladığı fotoğraflarla daha çok insanı koşmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir profil. Dünyanın her yerinden sahilde, ormanda, dağda, yağmur altında, karda koşan koşu tutkunlarının birbirinden güzel fotoğraflarına ulaşabileceğiniz profilde sizin de bir fotoğrafınız olsun istiyorsanız yapmanız gereken tek şey koşu fotoğrafınızı #instarunner hashtagiyle paylaşmak.

6. karenakatrina

Ekran Resmi 2014-04-21 09.08.58

Karane ve Katrina isimli iki kadının ortak hesabı olan bu profile girdiğiniz an hava güneşli olmasa bile D vitamininin kemiklerinize işlediğini hissedebilirsiniz. Tone Up isimli bir televizyon programında egzersizlerini, beslenme önerilerini ve günlük yaşamlarından kesitleri paylaşan iki arkadaşın profilinde ilham alabileceğiniz öneriler bulabilmeniz mümkün.

7. robertsturman

Ekran Resmi 2014-04-21 09.04.25

Macera tutkunuzu bastırmak için uçak bileti alıp çok uzaklara kaçmanıza gerek yok. Yogi robertsturman yoga, sanat ve macerayı bir araya getirdiği fotoğraflarında size ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunuyor. Sanatçı ve sporcu bir kişiliğin tüm yansımalarını görebileceğiniz profilinde, takipçilerine adeta görsel bir şölen sunan yoginin her fotoğrafı büyüleyici güzellikte ve ilham verici.

8. underarmourwomen

Ekran Resmi 2014-04-21 09.03.50

#whatsbeautiful ve #iwill kampanyalarıyla başlattıkları güzellik hareketiyle tüm dünyanın ilgisini üzerine toplamayı başaran Under Armour, profesyonel atletlerin yanında spor yapan her kadının ilham verici fotoğraflarını kullanıcılarıyla paylaşıyor.

9. camille4wildcat

Ekran Resmi 2014-04-21 09.07.10

Kadınlar ağırlık kaldırırken de güzel olabilirler. Ağırlık sporcusu Camille Brown bunun canlı örneği ve her gün paylaştığı fotoğraflarla bunu bir kez daha kanıtlıyor. Handstand’ten muscle up’lara her türlü zorlu, denge ve güç gerektiren hareketin üstesinden kolaylıkla gelebilen sporcu, düzgün fiziği ve güzelliğiyle ağırlık sporcusu olan kadınların güzel olamayacağı ön yargısına tepki olarak doğmuş gibi.

10. crossfit

Ekran Resmi 2014-04-21 09.09.16

Crossfit tutkunu olun ya da olmayın, sporla ilgilenen bir bireyseniz bu muhteşem hesapta ilginizi çeken bir şeyler mutlaka bulacaksınız. Crossfit yarışmalarından WOD (workout of the day) programlarına bir çok farklı fotoğrafın yer aldığı hesapta crossfit sporuna dair yenilikleri, gelişmeleri ve birbirinden ilginç videoları bulabilmeniz mümkün.

Sizin favoriniz hangisi? 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!