Feng Shui’den yararlanarak evinize pozitif enerji getirmenizi sağlayacak öneriler

İnsan; hem yaşadığı toplumdan hem de yaşadığı çevreden bağımsız düşünülemez. Hepimiz, yaşadığımız çevreyle iç içe bir şekilde hayatımızı sürdürüyoruz. İşte bu sebeple çevremizle ahenk içinde bir yaşam sürmek, iş ve özel hayatımızda dengeyi sağlamak tüm hayatımızı etkiliyor. Tam da bu noktada Feng Shui devreye giriyor. Feng Shui Çince rüzgar ve su anlamına geliyor. Rüzgar enerjiyi etrafa dağıtırken, su ise enerjiyi tutmayı simgeliyor. Feng Shui felsefesini evlerimize uygulayarak pozitif enerjiyi hem çevremize ve hayatımızın diğer alanlarına dağıtabilir hem de kendi içimizde tutabiliriz. İşte Feng Shui’den yararlanarak evinize pozitif enerji getirmenizi sağlamanın yolları:

1. İşe giriş kapısından başlayın

Evinize geldiğinizde sizi karşılayan ilk nokta giriş kapısıdır. Bu yüzden Feng Shui’den yararlanmaya evinizin kapısından başlamalısınız. Kapınıza güzel bir çiçek, bitki veya ışık asabilirsiniz. Her zaman yeşil kalan bitkiler giriş kapısı için güzel bir enerji olabilir. Eğer bitki sizin için pek uygun bir seçim değilse, başka objelerden oluşmuş dekoratif bir kapı süsü de tercih edebilirsiniz.

2. Koridoru unutmayın

Koridor, enerjinin dolaşım alanıdır. Bu yüzden koridorları her zaman düzenli tutmalısınız ki pozitif enerjiyi engelleyen, dikkatleri dağıtan herhangi bir şey olmamalı. Paltoları, ayakkabıları dolabın içinde muhafaza etmelisiniz. Koridora güzel bir ayna ve taze çiçekler koyarak enerji seviyesini yükseltebilirsiniz.

3. Mutfak çok önemli

Mutfak çok önemlidir çünkü Feng Shui’ye göre mutfak enerjisi beslenme ve ilişkiler arasındaki ahengi simgeler. Mutfağınızda lavabo ve ocağın zıt yönlerde olmamasına dikkat etmelisiniz çünkü Feng Shui’ye göre su ve ateşin zıt konumlarda olması ahengi bozar ve evde daha fazla gerginlik yaşanmasına neden olabilir. Mutfaktaki renkler de önemlidir. Mutfağınızda çok fazla siyah ve kırmızı renkler kullanmaktan kaçınmalısınız çünkü bu renkler de ateş ve su çatışmasını simgeler.

4. Salonun yerleşimine dikkat edin

Salonunuzdaki mobilyaların, mekana uygun yerleştirildiğinden emin olmalısınız. Salonunuzu Feng Shui’ye göre yerleştirmek istiyorsanız kapıların önünde mobilya olmamasına dikkat etmeli ve salondaki en büyük kanepenin duvarın önüne yerleştirilmesine dikkat etmelisiniz. Böylelikle kanepede oturanlara duvardan gelen destek duygusunu vermiş olursunuz. Salonunuzda bolluk, bereket enerjisi olmasını istiyorsanız kapının çapraz köşesine bir lamba yerleştirebilirsiniz.

5. Yemek masası Feng Shui’nin en önemli noktası

Yemek masasının yerleşimi Feng Shui felsefesinde çok önemli bir yer tutar. Feng Shui’ye göre yemek yenilen yer, toprak elementiyle ilişkilendirilir. Geleneksel Çin tıbbına göre toprak elementi sindirim için çok önemlidir. Yemek masasının bulunduğu duvara bir ayna asarak yemek masasının yansımasını görmek ve masaya taze çiçekler yerleştirmek, pozitif enerjiyi artırır.

6. Feng Shui’ye göre yatak odası

Daha rahat bir uyku uyumak için yatak odanızda natürel renkler kullanmalısınız. Feng Shui’ye göre yatak odanızdaki pozitif enerjiyi yükseltmek istiyorsanız, yatağınızın yatak başı olmalı ve yatak başı duvara bitişik konumlandırılmalı. Yatak ise kapıyla aynı hizada olmamalı. Destek enerjisini hissetmek için komodinler yatağın her iki yanında bulunmalı. Yuvarlak hatlı lambalar ve komodinlerin üzerine hoş kokulu mumlar yerleştirmek, yatak odanıza yumuşak ve romantik bir hava katar.

7. Bereketi banyonuzda tutun

Banyonuzun her zaman temiz ve kapısının kapalı olmasına özen gösterin. Feng Shui’ye göre banyo, bolluk ve bereketin suya karışıp aktığı yerdir. Bu yüzden banyonuzda yeşil bitkiler bulundurmanın bolluk bereketin akıp gidişini yavaşlattığı düşünülür.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!