Koşulardan koşu beğenin

Sıcaklar yakında bitecek ve koşu sezonu tüm hızıyla başlayacak. Önerilerime bakarak herkes tarzına uygun bir şeyler bulabilir.

Koşanların güneşle imtihanı

Şu anda Runfire Cappadocia’da kızgın güneşin altında bugünkü parkurlarını tamamlamaya çalışan çılgın arkadaşlarıma selam ederek başlamak istiyorum sözlerime. Gelecek hafta bu satırlarda kendileriyle yapmış olduğum röportajı bulabilirsiniz.

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
Eminim Runfire Cappadocia’da koşanların güneşle büyük bir imtihanı var.

Tarihin içinde koşmak, doğayla kucaklaşmak, ona buna hayran kalıp “Ne koşusu ya, yürüyeyim de hiçbir şey kaçmasın ama yürürsem de bitmez bu kilometreler iyisi mi koşayım!” diye kendinizi kendinizle konuşurken yakaladığınız o ortamda olmadığım için içten içe kızgınım. Elbette kendime! Gidemedim bu sefer, önceki ile avunmaya çalışıyor, bir dahakine artık diye teselli buluyorum.

Siz de sonradan “Ah, vah!” etmeyesiniz diye önümüzdeki günlerde düzenlenen bol sürprizli, eğlenceli koşulara, koşulu aktivitelere şöyle bir göz attım.

Sıcağa dayanamayanlar Ekim’de buyursunlar Kapadokya’ya

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
24-25 Ekim tarihlerinde siz de Kapadokya’da koşabilirsiniz

Ne seviniyorum şu koşu organizasyonlarının artmış olmasına. Alternatifli hayat, oh ne rahat! Ekim’de Kapadokya Ultra Trail’deki üç farklı parkurdan biri mutlaka size uyar.

250 km’de Likya yolunu tanıyalım

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
26 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Likya yolu ultra maratonu yarış severleri bekliyor.

Likya yolu Ultra maratonunda 509 km’lik tarihi yolun hemen hemen yarısı yarış boyunca aşılıyor. Çeşitli kategoriler arasına bu yıl 20 km de eklenmiş. Yani ultra maraton tamlaması sizi korkutmasın, gidin ve değişik bir hafta sonu yaşamanın tadını çıkarın.

Haydi çamura bulanalım

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Bata Çıka’da hafta sonunuzu daha eğlenceli kılabilirsiniz

İşte ailece katılabileceğiniz bir yarış. Çocuklar “Üstümü kirletip de azar işiteceğim.” diye düşünmezken siz de çocukluk günlerinize dönün. Bata Çıka yol almaya hazır mısınız?

Frig vadilerinde inanılmaz bir deneyim

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
12 – 13 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Frig Vadileri Ultra Maratonu farklı bir deneyim için sizleri bekliyor

Geçen sene ilk ultra maratonumu koşmuş olduğum Frig Vadileri Ultra Maratonu; kekik kokulu vadileri, güler yüzlü köylü çocukları, harika toprak zemini ve mükemmel havasıyla arazi koşularına adım atabileceğiniz yegane yarışlardan. Kayıt için şöyle buyurunuz.

Artık bizim de bir koşu festivalimiz var

12-13 Eylül tarihlerinde İstanbul’da bir koşu festivali düzenleniyor. Program belli, kayıtlar Ağustos’ta başlıyor. Eğlenceli olacak gibi…

 

Farklı organizasyonlarıyla koşulardan koşu beğenin
İstanbul’da yapılacak olan koşu festivaline katılarak deneyimlerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz

 

Araziye takılıp İstanbul Maratonu’nu da unutmayalım

Eğer hala kayıt yaptırmadıysanız acele edin çünkü 31 Temmuz’da kayıt ücretleri artacak. İstanbul Maratonu’nda Adım Adım ile iyilik peşinde koşmak isterseniz bana bir mail atmanız yeterli: [email protected]

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam