Farkındalığı bol rüyalar görmek için neler yapabiliriz?

Rüyalar, kendi benliğimizden olanlarla, olmayanları ayırt edebilmemiz için verilmiş göstergelerdir. Deneyimlediğimiz tüm rüyalar bize ait olan hislerin, davranışların senaryolaşmış görselleridir. Rüyalarımız sadece geçmişimizle ilgili değil, gelecekle ilgili de bilgi verir bize. Gelecekle ilgili bilgi alabileceğimizi bilirsek rüyalarımız bizim için daha heyecanlı bir kaynak haline gelecektir.

Uykuya sağlıklı geçiş için özen gösterir, merakla göreceğimiz rüyaya odaklanırız. Rüyalarımızı hatırlamak ve onların rehberliğine izin vermek uyanık hayatımızda neyin bize ait, neyin bizim dışımızda başkalarına ait olduğunu da anlamamızda yardımcı olur.

Çoğu davranışın kök nedenlerini, hatta kalıpların kimden geldiğini, neden sahiplendiğimizi yeterince istersek rüyalarımızda görebiliriz. Şamanlardan beri maddeyi değiştirmek için zihni iyileştirmek, bilinci değiştirmekle zihni iyileştirebileceğimizi biliyoruz. Bilinç değişmediğinde beden direndiğinde hastalıklar başlıyor. Gün içinde zaman algımızı yeterince iyi yönetememekten ve önceliklerimizden beden sağlığımızı ve ruh sağlığımızı çok öteliyor olabiliriz. Fakat uykuda özellikle de derin uykuya geçtiğimizde korku, kaygı olmadığı için önceliğimiz derinliklerin altında kalan benlik duygumuz oluyor. Tüm bastırdığımız, ötelediğimiz veya farkında olup yok saydığımız duygularımızı temsilcileri, nedenleri, kaynakları ile birlikte sembol olarak görmemiz çok mümkün. Sadece merak edip, rüyalarımızı not alıp, takipte kalmamız yeterli. Basit nefes egzersizleri ile zihni sakinleştirip dua, niyet cümlesi gibi cümleler kurmak bile rüyalarımızın içeriğini belirleyici olacaktır.

Farkındalığı bol rüyalar görmek dileğiyle

İlginizi çekebilir: Telepatik rüyalar ne anlama gelir ve bu rüyaları diğerlerinden nasıl ayırt edersiniz?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam