Eylül ayına astrolojik bir bakış: Bizleri neler bekliyor?

Hoş geldin Eylül! Eveeet! Yılın koskoca 8 ayını geride bıraktık. Artık sonbahara giriş yapıyoruz. Ay geneli tüm önemli gezegen açılarını ve geçişleri detaylı yazıyorum ki önemli günlerde karar alırken buradaki notlar sizlere rehber olabilsin!

Aya, Merkür’ün 30 Ağustos’ta terazi burcuna geçişiyle başlıyoruz. Ay genelinde ikili ilişkiler, diplomasi, siyaset, ticari ortaklıklar, hak, adalet temaları oldukça gündemimizde olacak. Özellikle bazı ilişkiler için sınav ayı. Dünya arenasında diplomasi ve siyasi gündemler hız kazanıyor. İletişim, denge, uyum ve çeşitli kararsızlıklar gündemimizde… Bu ay çok radikal kararlar almamaya özen gösterin! Alınan kararların tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir.

Merkür bu yıl uzun bir süre Terazi burcunda kalacak çünkü ayın sonlarına doğru heyecan yaratan bir Merkür retrosuyla baş başayız.

Aşağıdaki tarihler +/- 2 gün boyunca etkili ve geçerlidir.

 • 2 Eylül’deki Mars ve Neptün karşıtlığı bağışıklık sistemlerini oldukça zorlayabilir.
  Beslenme şeklinize, sağlığınıza ekstra özen göstermekte fayda olabilir.
  Bu stresli açı, sudan, alkolden, hatalı ilaç kullanımlarından vs. zehirlenme olasılıklarını artırabilir. Tarihi geçmiş besinler veya sahte alkol, hatalı ilaç tüketmemeye özen gösterin.
 • 5 Eylül’de Merkür ve Satürn üçgeni kalıcı fikirleri, olumlu ticari anlaşmaları beraberinde getirebilir. Her türlü iş, eğitim başvurusu, görüşmesi için oldukça destekleyici.
 • 6 Eylül’de Venüs ve Plüton karesi ilişkilerde stres dozunu artırabilir. Ego savaşlarına girmekten, kıskançlık krizlerinden kaçının. Pire deve olarak algılanabilir, gereksiz huzur kaçabilir. Birçok ilişki için ya tamam ya devam günleri olacak.

7 Eylül Başak burcunda yeniay

 • 7 Eylül 14° Başak burcunda bir yeniay meydana geliyor. Bu yeniay ile birlikte tamamen üretkenlik, çalışma, hayatımızı düzenleme temaları aktifleşiyor. Koşullarımızı yenilemek istiyoruz. Çalışma motivasyonumuz geri geliyor. Fazlalıklarınızı eleyebilir, rutinlerinizi, alışkanlıklarınızı, beslenmenizi gözden geçirebilirsiniz. Yeniayın sizlere getireceği, yeni başlangıçlara ve hayatınızı destekleyici sürprizlere açık olun. (Ayrıca detaylı yeniay yazısı tüm detaylarıyla sizlerle olacak, bekleyin!)
 • 10 Eylül’de Venüs akrep burcuna geçiş yapıyor. İlişkilerde tutku, şehvet temaları artıyor. Kıskançlıklardan ve senaryo üretmekten uzak durmakta fayda var. Venüs Akrep dönemlerinde estetik operasyonlarını pek tavsiye etmiyoruz. Radikal girişimlerde bulunmamakta fayda var.
 • 14 Eylül Güneş ve Neptün karşıtlığı ile planladığınız şeyler yolunda gitmeyebilir, sizlere verilmiş sözler tutulmamış olabilir. Hayal kırıklıkları ihtimali yüksek. Çeşitli yüzleşmeler söz konusu. İradeli davranmak, kendinizi ortaya koymak için zorlayıcı etkiler mevcut. Bu dönemi dua, meditasyon ve pozitif enerjiye odaklanarak geçirmek en sağlıklısı olacaktır. Hayal kırıklıkları sonucu kötü alışkanlıklara yönelmemekte fayda var. 2 Eylül’de olduğu gibi alkole ve zehirlenmelere dikkat.

Mars Terazi burcuna geçiyor! İş birlikçi olmaya özen gösterin!

 • 15 Eylül’de Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle birlikte ortaklaşa işler, iş birlikçi tavırlar öne çıkıyor. İlişkilerde denge bulayım derken dengesizleşebilir, çeşitli kararsızlıklarla karşılaşabiliriz. Uyumlu olayım derken fırsatları kaçırmamaya dikkat edin. Yolumuzu bulmakta biraz zorlanacağız.
 • Dünya arenasında siyasi ve diplomatik krizleri beraberinde getirecek. Türkiye haritasında Mars’ı tetikleyeceğinden, ülkemizde halkın kendini huzursuz hissedeceği gündemler çıkabilir. Askeri operasyonlar ve sınırlarla alakalı oldukça stresli günler yaşanabilir. Gençler ve çocuklar gündemde olacak. Meclis çok ama çok hareketli. 15 Eylül-23 Eylül arası dikkat!
 • 16-17-18 Eylül Güneş ve Plüton üçgeni ve Venüs ve Satürn karesi iş hayatı için yöneticilerden destekler alırken, özel hayatlarda ilişkiler testten geçiyor. İlişkinin sorumlulukları bizi yorabilir. Birliktelikler için koşul, mesafe engelleriyle baş başayız. Hayat temposu ağır geldiği için kendimize vakit ayıramadığımızdan duygusal yorgunluklar artabilir. Finansal iniş-çıkışlar söz konusu.

21 Eylül Balık burcunda dolunay

 • 21 Eylül 28° Balık burcunda dolunay yaşanacak. Hayatın akışına ve destekleyici sürprizlerine güvenmekte fayda var. Eğitim başvuruları, seyahatler için çok destekleyici. Daha önceden aldığımız kararların ve başvuruların sonuçlarını gördüğümüz bir dönem.
 • Scheat yıldızıyla birleşen bu dolunay denizde oluşacak su-gemi kazalarına, su ile ilgili hastalıklara, felaketlere, boğulmalara dikkat! Sel, aşırı yağış gibi konuların sonucunda felaketlerle karşılaşabiliriz. Ülkede akıl karışıklıkları ve belirsizlikler söz konusu. Scheat yıldızı şanssızlıkla, intiharlarla, cinayetlerle alakalı. Türkiye’de olay yaratacak ölüm haberlerine şahit olabiliriz (dilerim yaşanmasın). Ayrıca akciğer hastalıkları ile alakalı olduğundan bu dönem sağlık açısından maksimum tedbir almakta fayda var. (Ayrıca detaylı dolunay yazısı tüm detayları ile sizlerle olacak, bekleyin!)
 • 22 Eylül Mars ve Ay düğümleri üçgen ve Merkür Plüton kare… Kader ağlarını örüyor. Yaptığımız hamlelerin sonuçlarını görmeye başlıyoruz. Geçmişte atılan bazı imzaların bitişlerini göreceğiz. Bazı kişiler için iş ayrılıkları söz konusu olabilir.

Mutlu yaşlar Terazi burçları

 • 22 Eylül saat 22.21’de Güneş Terazi burcunda geçiş yapıyor. Mutlu yaşlar diliyorum tüm terazi burçlarına! Bir ay boyunca odağımız hak, adalet temaları, diplomasi, siyaset olacak. Sanat, estetik, yaratıcılık için destekleyici zamanlar.Hayatı sorgularken aynı zamanda neler bizi mutlu eder diye düşünüp, zevk aldığımız şeylere odaklanmak isteyeceğiz. Sonuçta hayatlarımızda duygusal olarak hepimize bizi eğlendirecek, mutlu edecek can simitleri lazım değil mi?
 • 23 Eylül Venüs-Uranüs karşıtlığı ile ilişkilerde ani kopuşlar, ani tartışmalar gündem olabilir. Tansiyonu yüksek bir gün.
 • 26 Eylül Mars-Satürn üçgeni hayatımızda kalıcı adımlar atmak, yaptığımız girişimlere istikrarlı bir şekilde devam etmek için destekleyici zamanlar.

Yılın son Merkür retrosu başlıyor: 27 Eylül-18 Ekim arası!

 • 27 Eylül Merkür retrosu başlıyor, 18 Ekim’e kadar sürecek. Zihinler karşılık, gideceğimiz yön belirsiz, ilişkiler havada, iletişim kazaları çokça. Hak, adaleti sorguluyoruz.
 • 29 Eylül Venüs-Neptün üçgeni bazı kadersel birliktelikler için desteyici zamanlar olacak. İlişkilerde romantik paylaşımlar yaşanabilir. Bazı kişilerin eski aşklarıyla, arkadaşlarıyla kadersel olarak tekrar yolları kesişebilir ve kalıcı birliktelikler, adımlar atılabilir. Sorunlu bazı ilişkiler içinse şifalanma dönemi olabilir.
 • 30 Eylül Güneş-Satürn üçgeni çalışmaktan, üretmekten verim alacağımız bir gün. Hayatımızda güven duyduğumuz tecrübeli kişilerin rehberliklerinden destek alıyoruz

Eylül ayının hepimizin hayatına güzellikler getirmesini dilerim… Sevgiler…

İlginizi çekebilir: Venüs ve Mars, Aslan burcunda kavuşuyor: Aşk haftası başlıyor

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam