Eylül 2013 Günerjisi

Eylül 2013 Günerjisi
Eylül 2013 Günerjisi

Ağustos ayında konuşup yol aldığımız anlaşmaların getirileri bu ay yavaş yavaş görünür olmaya başlayacak. Uzlaşma enerjisi o kadar yoğun bir şekilde devam edecek ki, birlikte parayı çeken enerjiler keyfimizi yerine getirebilir. Keyifli bir eylül ayı bizi bekliyor. Havada aşk ve romantizmle gelen duygusallık var. Ayrıca o kadar hassas yaklaşımlarımız olacak ki, nezaket ve zerafet ön planda olacağından huzurlu bir hava içinde olabiliriz.

Barışın, huzurun, sevginin olduğu bu ay, çatışmalardan uzak kalmaya özen göstereceğiz. Yaşamın keyifli yüzünü, sosyal ortamlarda değer verdiğimiz arkadaş ve dostlarımızla doyasıya yaşamak isteyeceğiz. Romantizm ve aşkın doruklarında gezeceğimiz bir eylül ayı bize hayallerimizdeki aşkı yaşayabileceğimiz çok hoş ortamların olabileceğini gösteriyor. Tabi tüm bunlar eğer biz kabuğumuzun içinden çıkıp bu duyguları yaşamak istiyorsak olabilir. Evli çiftler aşklarını tazelerken çocuk yapma isteği çok öne çıkabilir.  Evlenmek isteyen çiftler bu ay bunun için çok hoş zamanlar bulabilirler.

Eylül 2013 Günerjisi
Eylül 2013 Günerjisi

Bu ay gerek görünüm ve imajımızı gerekse gardrobumuzu yenileyerek, hem kozmetik hem de kılık kıyafet açısından iyi görünmeye çalışabiliriz. Bu amaçla lüks harcamalar yapmak isteyebiliriz. Yapacağımız her harcamada kendimize “buna gerçekten ihtiyacım var mı?” sorusunu sorarak samimiyetle cevaplayalım. Ölçüyü kaçırıp gereksiz harcama yapabiliriz. Kozmetik olarak güzelleşmek maksadıyla girişimlerde bulunurken aynı zamanda şifa amacıyla bunu yapacaklar için uygun fırsatlar olabilir. Başka bir deyişle eğer bu anlamda bir tedavi yada uygulama yaptıracaksak, o zaman Eylül ayında bunu yapabiliriz.

Eylül 2013 Günerjisi
Eylül 2013 Günerjisi

Kendimize keyif veren , tutkularımızın bizi yönlendirdiği şeylerle meşgul olup rahatlamak isteyebiliriz. Hayal dünyamızın zenginleşeceğini düşünerek, bu hayalleri kendimiz için bir hazırlık devresi olarak görüp, yeni başlangıçlara adım atmak için kendimizi yenileyeceğimiz bir zaman olarak Eylül ayını kullanabiliriz.

Bugüne kadar uzlaşamadığımız yada ayak uyduramadığımız durum ve kişilerden uzak kalmak isteyebiliriz. Özellikle keyfimizi bozan, neşemizi kaçıran, kaba saba insanlardan uzaklaşıp daha huzurlu ve keyifli ortamlarda bulunmak isteyebiliriz. Farklı insanlarla tanışmak, sosyal ortamlarda ve partilerde olmak bu ay favorilerimiz arasında. Bunu yaparken, yemek içmek konularında da dikkatli olalım. Aşırıya kaçan durumlardan sonra rahatsız olabiliriz.

Bugüne kadar anlaşamadığımız kişiler veya çözüm bekleyen konularda, daha derin bir bakışla sorunların kökenine inmemiz gerekebilir. Ayrıca uzlaşmak ve uyum sağlamak konusunda başkalarının kendi yeteneklerimizi kullanmasına müsaade etmememiz gerekir. Bu amaçla uyum sağlamak için kendi kişiliğimizi yok sayarak hareket etmeyelim. Fikirlerimizi medeni şekilde söyleyelim ve fikir ayrılıklarının olmasından korkmayalım.

Hayallerimizin peşinden giderken kendimizi kandırmayalım. Başkalarının bizi kullanmasına müsaade etmeyelim. Uzlaşırken atılan adımların karşılıklı olmasına dikkat edelim. Ne istediğimizi bilelim. Ölçülerimizi yeniden belirlemek isteyebiliriz. Yaşamın keyifli yüzünü yaşamak için de zaman ayıralım. Zevklerde ve keyif veren konularda ölçümüz şaşmasın. Abartılara dikkat edelim.

 

 

Mehmet Aktürk
Günerji ile günlerin enerjisini yorumlamaya başlamış ve ilk çalışmasını 2012 yılında kitap halinde sunmuştur. Günerji yazılarını halen www.gunerji.com adresinde ve bazı web siteleri ile ... Devam