Extreme spor, motor sporları ve macera tutkunlarının buluşma noktası:Transanatolia Ralli Raid

Türkiye’de extreme spor meraklıları için düzenlenen etkinlikler gün geçtikçe artıyor. Özellikle motor sporu tutkunları ve ralli meraklıları için önümüzdeki günlerde Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilecek olan, geniş kapsamlı bir etkinliği sizlere haber vermek istiyoruz.

Motor sporları

Bu sene 30 Ağustos – 06 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5.Transanatolia Rally Raid, son dört yılda Antalya’dan start almış ve yine Antalya’da sona ermişti. Ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid”’i 5.Transanatolia Rally Raid, bu yıl Ankara’dan start alıp Tuz Gölü etrafından dolaşıp Aladağlar’ı geçerek Kapadokya’ya ulaşacak ve Sivas üzerinden tekrar Ankara’ya dönerek finish görecek.

NZL_6529

Rally Raid, 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerden oluşuyor.

S_Özdemir

Yarışmacıların Toplam 2500 km’den oluşan parkuru tamamlamak için günlük ortalama 300 km uzunluğundaki etapları geçeceği ralli raid’de, yerli ve yabancı katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatmak için tüm hazırlıklar devam ediyor. Dünyaca tanınmış ralli pilotlarının katılımıyla gerçekleşecek olan, 5.Transanatolia Rally Raid’de bu sene tüm katılımcı pilotlar www.transanatolia.com adresi üzerinden online takip edilebilecek.

HRN_8371

Türkiye’de gerçekleşip yabancı sporcu katılımının en fazla olduğu Transanatolia’ya bu yıl Dakar rallisi katılımcılarından Francesco Catanese, Alessandro Botturi gibi isimlerin yanında, Selçuk Bektaş, Serkan Özdemir, Ümit Salkım gibi Türk sporcular da yer alıyor.

HRN_6835

Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere, katılım şartlarına ve ücretlere www.transanatolia.comadresi üzerinden ulaşabilir, gelişmeler için etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!