Evinizin havasını değiştirmek için en güzel ev boyama fikirleri

Her insan evini güzelleştirmeyi ve içinde iyi hissedeceği bir yaşam alanı oluşturmayı ister. Bunun için çevresini araştırarak en şık ve güzel fikirleri bularak bunları evinde uygulamayı da hedefler. Bu hedeflerin gerçeğe dönüşmesi için ise nasıl yapılacağını araştırır, durur. Biz de bu yazıda sizler için evinizin havasını değiştirme konusunda oldukça etkili olan ev boyama fikirlerini paylaşacağız. 

Doğru boya rengini seçmek için vakit ayırın
Hem en uygun rengi hem de en uygun tarzı belirlemek gerekiyor.

Boya markaları arasından en iyisini seçmek ve bununla birlikte renk seçiminde de mükemmeli yakalamak için özen göstermek son derece önemli. Bu aşamada hem bizim karakterimize hem de evimize uygun renkler tercih etmeliyiz.

Mobilyalarla boya uygulamasının uyumuna özen gösterin
İtalyan boya çalışmaları evlere hem modern hem de etkileyici bir hava katıyor.

Eviniz için seçtiğiniz dekorasyon fikirlerini, en iyi şekilde hayata geçirmek için seçtiğiniz fikirlerle gerçek hayattaki yansımasının uyumu çok önemlidir. Örneğin, eğer minimalist bir tarz seviyorsanız ve benimsemişseniz, İtalyan boya çalışmalarını kullanabilirsiniz. 

Farklı duvarları farklı renklerle süsleyin
Cesur olun ve farklı renkler tercih etmeyi deneyin.

Duvarları birbiriyle uyumlu olacak şekilde farklı renklerle süslemek, evinizdeki atmosfer yaratma hedefinizi olumlu yönde etkileyecektir. Ülkemizde pek çok ev, bunun tam tersi olarak düz bir renkle boyanmıştır. Bu kanıyı değiştirmek ise tam olarak vizyonerlerin işidir. Vizyonerler bu alışılmış durumu değiştirmek için evinin farklı bölgelerini farklı şekilde renklendireceklerdir.

Boya uygulamalarında farklı türleri deneyin
Farklı boya türlerini araştırıp size en uygun olanı bulmalısınız.

Sedef boya, saten boya, betonart gibi boya uygulamalarını bilmek, evinde yeni fikirler uygulamak isteyenler için eşsiz bir avantajdır. Bu nedenle evimizin güzelliği için fikir üretirken, çevremizdeki imkanları da bilmek bize yardımcı olur. 

Tavanlarınızı dilerseniz alçıpan ile şekillendirin
Asma tavan modellerini kullanabilirsiniz.

Asma tavan modelleri araştırmak ve evinize en uygun olanı seçmek, ev boyama konusunda sizi bir üst seviyeye çıkartabilir. Bu aşamada da yine kendi evinize en uygun uygulamayı seçebilmek önem taşır. 

 

İlginizi çekebilir: Ev dekorasyonunuza sıcak renklerin pozitif enerjisini katacak sihirli dokunuşlar

Barış Korkmaz
Evde Mimar girişimini bir hayalimi gerçekleştirmek için kurdum. Ev dekorasyonu ve tadilat alanlarındaki içerikleri ile insanların da hayallerindeki eve sahip olmaları için yardımcı olmaya ... Devam