Everest’e tırmanış maceralarını Snapchat üzerinden paylaşan ikiliyle tanışın

Everest’e tırmanmak göründüğü kadar kolay bir iş değil. Dağa tırmanmak yaklaşık iki ay sürerken, aynı zamanda da yüksek oranda fiziksel güç gerektiriyor. Hakkında birçok hikaye duyduğumuz Everest’in en bilinen özelliği ise tırmanışın oldukça tehlikeli olması. Öyle ki her 100  tırmanışçıdan 36 tanesi hayatını kaybediyor.

EverestNoFilter Snapchat – Mt. Everest 2016 Highlights

Fakat tüm bunların aksine Everest ile ilgili her haber o kadar dramatik ve üzücü değil. Cory Richards ve Adrian Ballinger, dağa tırmanış maceralarını gün gün fotoğraflayarak sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyorlar. Snapchat üzerinden #EverestNoFilter etiketiyle paylaştıkları ve birçok kişi tarafından izlenen videolara ek olarak İnstagram üzerinden de seyahatleriyle ilgili fotoğraflar paylaşıyorlar.

İlgili yazı: Ben Saunders ile tanışın: 2004 yılında Rusya’dan Kanada / Kuzey Kutbu’na 72 günde yürüyen yalnız adam

Maceralarının sonunda ne yazık ki zirveye ulaşamadan inişe geçmek zorunda kalan Ballinger, kendisini tehlikeye atmamak için bu zor kararı verdiğini söylüyor. Fakat bu kararı vermesinde daha önce altı kez zirveye ulaşmış olmasının etkisi olduğunu vurguluyor. Richards ise 2012 yılındaki başarısızlığının aksine bu sefer zirveye ulaşmayı başaranlar arasında.

https://www.instagram.com/p/BEnOhqsvPVz/?taken-by=coryrichards

https://www.instagram.com/p/BGDrShsO6cz/?taken-by=adrianballinger

Ballinger ve Richards’ın tırmanışını önemli kılan nokta ise ikilinin tırmanırken yanlarında oksijen taşımamaları. Normalde zirveye yaklaştıkça artan oksijen ihtiyacını karşılamak için yanlarında oksijen tankı taşıyan tırmanışçıları aksine Ballinger ve Richards tırmanışlarını daha zor ve riskli şartlar altında gerçekleştirmişler.

Kaynak: 

matadornetwork.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!