Ev dekorasyonunda ayna kullanımının yaratıcı ve işlevsel yolları

Ayna, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olabilir. Konulduğu her ortamı değiştiren, bambaşka bir atmosfer katan aynalar, bulunduğu ortamı daha aydınlık ve ferah gösterir. Dekorasyonda ayna kullanırken sadece duvara asarak kullanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte ev dekorasyonunda ayna kullanımının yaratıcı ve işlevsel yolları:

1. Galeri stili oluşturun.

Duvarınıza büyük bir ayna yerleştirmek yerine farklı boyutlarda birden çok ayna yerleştirebilirsiniz. Ufak ufak birçok aynayla geometrik bir şekil yaratabilirsiniz.

2. Mutfak dolaplarını değerlendirin.

Mutfak dolaplarınızın kapaklarına aynalar yerleştirebilirsiniz. Özellikle küçük bir mutfağınız varsa, daha geniş görünmesini sağlamak için çok iyi bir fikir olabilir.


Kaynak: Pro.com

3. Masa tablası yerine ayna kullanın.

Masa ayaklarınızın üzerine kestireceğiniz kalın bir ayna, çok şık bir hava katabilir. Masanın üzerine koyacağınız vazo, çiçekler veya dekoratif objelerle yansıma etkisi yakalayabilirsiniz.

4. Büyük aynaların etkisinden faydalanın.

Eğer bir odayı daha geniş göstermek istiyorsanız, büyük bir aynayı duvara yaslayarak kullanabilirsiniz. Duvarın 3/4’ü kadar büyüklükte bir aynayı, şık bri çerçeveyle tamamlayabilirsiniz.

5. Mumlarla kombinleyin.

Mumları seviyorsanız ve daha çok mum etkisi yaratmak istiyorsanız, mumlarınızın altına ayna yerleştirebilirsiniz. Ayna etkisiyle birlikte daha aydınlık bir ortam yakalamış olursunuz.


Kaynak: Pro.com

6. Sanat eserlerini aynayla birleştirin.

Eğer evinizde bir sanat eseri varsa, onu aynayla birlikte kullanabilirsiniz. Bir tablonun tam karşı duvarına veya bir seramik eserin arkasına yerleştireceğiniz ayna, elinizdeki sanat eserini daha gösterişli hale getirir.

7. Duvar kağıdının bir parçası olarak konumlandırın.

Eğer desenli bir duvar kağıdınız varsa, aynayı da ona eklemlendirebilirsiniz. Duvar kağıdının bir parçası gibi yerleştirebilirsiniz. Böylelikle aradığınız bütünselliği de yakalamış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Yazlık ev dekorasyonu için zamansız ve işlevsel öneriler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!