Erkeğin fendi kadını yener mi: Suni doğum sancısı çeken babaların zorlu deneyimi

Erkeklerin kadınların gücünü ve dayanıklılığını küçümsemesi yeni bir alışkanlık değil. Fizyolojik olarak erkek bedeni genelde kadınlarınkinden güçlü olsa da, bu güç her zaman ve her koşulda dayanıklı oldukları anlamına gelmiyor. İki erkeğin bir araya gelip, “çocuk doğurmanın öyle çok da büyütülecek bir olay olmadığını” ispatlamaya çalışması ve bu sonuçsuz iddiayı kanıtlamak için suni doğum ağrıları çekmeleri, bu konuya iyi bir örnek.

Ego tatmini için doğum ağrıları çekmek

Çocuk doğurma simülasyonu ile bedenlerine doğum ağrılarına benzer elektrik sinyalleri gönderilmesine razı olan iki koca, iddialarını ispatlamak için baş koydukları bu yolda hüsrana uğradılar. Dakika dakika videoya alınan bu olay, iddianın acizliğini kanıtlamak açısından faydalı olduğu kadar, komik sahnelere de neden oldu. Hemen yanı başlarındaki eşlerinin bu deneye seyirci kalması da muhtemelen, kocalarının büyük bir kibirle ortaya attıkları iddialarının çürümesini keyifle izlemek içindi…

Doğum ağrılarını küçümsemek için işe koyulan iki kocanın hüsrana uğraması uzun sürmedi.

İki erkeğin muayenehane ortamında karınlarına bağlanan elektrotlar vasıtasıyla vücutlarına doğum ağrılarına ve sancılarına benzer sinyaller verildi. Beyler çocuk doğurma işleminde olduğu gibi, giderek artan şiddet ve sıklıkta kasılmalara maruz kaldılar. Henüz doğum öncesi ağrılarda karınlarının oyulduğunu hissettiklerini söyleyen erkekler, 1’den 10’a kadarki ağrı skalasında 7’de olduklarını sandıklarında, aslında yolu yarılamamışlardı bile!

Doğum sırasında kocalarına destek olan kadınlar

Beylerin daha ilk sinyallerle eşlerinin eline sarıldıkları, uzandıkları sedyeler üzerinde şekilden şekile girişleri anbean kaydedildi ve ortaya bu komik görüntüler çıktı:

 

Söze “kadınların her şeyi abarttığı” iddialarıyla giren ve bu deneyi Anneler Günü’nde yapmayı uygun gören iki kocanın videonun sonunda söylediği; “annelerimizi artık birer süper kahraman olarak görüyoruz” cümlesi, pek çok şeyi açıklamaya yetiyor.

Kaynaklar:

22 Words

Motherhood the Truth

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!