Eski kıyafetlere yeni ruh: El emeği, doğa dostu ve benzersiz tasarımların adresi ReDesign.Club

Bazen dolabımıza bakarız ve aslında hala yeni olan kıyafetlerimizden sıkıldığımızı fark edip, artık giymeyeceğimizi düşünerek çöpe atarız. Bazen de ihtiyacımız olmasa da yeni kıyafetler alarak kendimizi mutlu ettiğimizi sanırız. Fakat çoğumuzun bilmediği bir şey de bu hızlı tüketim alışkanlıkları ve tekstil ürünlerinin üretim süreçlerindeki kimyasal kullanımları dünyayı en çok kirleten sebepler arasında gösteriliyor.

Bu hızlı tüketim alışkanlığını ilk olarak kendi dolabındaki kıyafetleri değerlendirerek annesi ile değiştirmeye başlayan Partymag’in kurucu ortağı Fatih Yıldırım, kısa sürede gelen olumlu tepkiler sonucunda bunu daha büyük etki ile devam ettirmek, insanları bilinçlendirmek adına ReDesign.Club ile çalışmalara başladı.

Redbull Amaphico’nun da sosyal girişimcileri arasında bulunan sosyal girişim ReDesign.club, eski kıyafetlerinize kullanılmayan kumaşlar ile özel tasarımlar yapıyor ve onları tekrardan stil sahibi bir hale getiriyor. Böylelikle hem tüketimi azaltıyor hem de size özel tasarlanmış, benzersiz kıyafetleriniz oluyor. Bu hareketiyle eski kıyafetlere yaratıcı bir bakış açısı getiren sosyal girişim, aşırı tüketimin de önüne geçmiş oluyor.

Fatih Yıldırım’ın annesi ile hayata geçirdiği bu projede ayrıca taleplerin artması durumunda İSMEK’te eğitim alan ev kadınlarına da iş imkanı yaratmayı hedefliyor.

Daha detaylı bilgi edinmek ve kendi kıyafetlerinizi yaratıcı bir şekilde yenilemek için: ReDesign.Club Instagram

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!