Erkeklerin kadınlarda dayanılmaz bulduğu 12 çekici özellik

Kadın çekiciliği nedir? Peki güzel kadınlar neden genellikle yalnız olurlar? Bunlar cevaplanması zor sorular. Ancak biz yine de cevaplamaya çalışacağız ve bunu aşağıda yer verdiğimiz erkeklerin kadınlarda dayanılmaz bulduğu 12 çekici özellik ile yapacağız:

Özgüven

“Kendini çekici bulanlar, başkaları tarafından da öyle görülürler.”

 Goethe

Bir kadın çekici olduğuna gerçekten inandığında, etrafındaki dünyanın da buna katılmaktan başka şansı yoktur. Görünümünden memnun olan sade görünümlü bir kadın, karşı cins söz konusu olduğunda, yüzünde çıkan küçük bir sivilceyi dert eden daha güzel bir kadından her zaman daha fazla şansa sahiptir. Kendine güvenen kadınlar, kendilerini başkalarının yanında asla eleştirmezler. Etraflarına tutku ve çekim yayarlar, bu ise erkeklerin her zaman hoşuna gider.

 

Nezaket

Güzellik mutluluğun bir başka vaadidir.”

Friedrich Nietzsche

Nezaket ve ilgilenmeye hazır olmak, sevmek, affetmek… Bunlar bir kadını diğerlerinden ayıran özelliklerdir. Her koşulda iyi olanı görebilmek, dünyaya arkadaşça bakabilmek, sevebilmek ve empati kurabilmek sizi görünümünüzden bağımsız şekilde çekici kılan şeylerdir. Kendilerine bir hayat arkadaşı arayan erkekler için nezaket ve iç güzelliği en önemli meselelerdir.

İlginizi çekebilir: Kadınlara ne kadar eşsiz olduklarını gösteren sıra dışı bir çalışma: Black Magic Girl

Erkeklerin kadınlarda dayanılmaz bulduğu 12 çekici özellik
Bir kadın çekici olduğuna gerçekten inandığında, etrafındaki dünyanın da buna katılmaktan başka şansı yoktur.

Bağımsızlık

“Cinsel çekicilik yüzde elli sizin sahip olduklarınız ve yüzde elli de başkalarının sizin neye sahip olduğunuzu düşündüğüdür.”

Sophia Loren

Erkekler bir amacı olan kadınları, pasif görünen bağımlı tiplere tercih ederler. Gerçekten çekici olan bir kadın her zaman ne istediğini bilir. Zorluklarla karşılaştığında asla zamanını kendi yaptığı hatalar için başkalarını suçlamakla harcamaz. Kaderini kendisi tayin eder ve onu heyecan verici kılan şey de budur.

Şu anda ve burada yaşayabilmek

Güzelliğin dış görünüşte olduğunu söylemek yüzeyselliktir.”

Herbert Spencer

Şu anda ve burada yaşamayı, geçen her andan keyif almayı bilen kadınlar erkekleri çekme konusunda asla başarısız olmazlar. Erkekler kendilerini olduğu gibi kabul eden ve ne olursa olsun hayatın tadını çıkaran bir kadınla birlikte görünmekten her zaman keyif alırlar. Bu tür özellikler sizi daima sevilen ve ilgi gösterilen bir kadın yapar.

Kendini nasıl tanıtacağını bilmek

Yılların ardından bir elbisede önemli olan şeyin onu giyen kadın olduğunu anladım.”

Yves Saint Laurent

Güzel giyimli, bakımlı, zevk sahibi ve kendi iyi özelliklerinin farkında olup bunları nasıl yansıtacağını bilen bir kadın asla bir erkeği etkilemede başarısız olmaz. Erkekler kıyafetlerinizin son moda olup olmadığına bakmazlar, ancak giydiğiniz elbisenin size yakışması çok önemlidir.

İyi bir ev sahibi olmak

“Bir kadının krallığı onun duyarlı, kültürlü ve hoşgörülü olmasında barınır.”

Jean-Jacques Rousseau

Her ne kadar bu bazı kadınların hoşuna gitmese de iyi bir ev sahibi olmak erkeklerin kadınlarda önemsediği özelliklerin başında geliyor. Yemek yapan, evi temiz tutan bir kadın sıcak ve keyifli bir ortam yaratarak erkeği büyüleyebilir.

Mutluluğa sarılabilmek

“Gerçekten mutlu olan bir kadın erkekleri kendine çekerken diğer kadınları da çılgına çevirir.”

John Irving

Erkekler kolayca rahatsız olan ve sürekli bir şeylerden ya da bir kimseden memnuniyetsizlik duyan, veya başkalarının onu mutlu etmeye mecbur olduğunu düşünen kadınları sevmezler. Bir diğer yandan mutluluğa açık olmak, tanıdığı insanlara değer vermeyi unutmamak ve hayatın olumlu yanlarını fark etmek sizi herkesin yanında olmak istediği neşeli bir insana dönüştürür.

İlginizi çekebilir: Kadınlara güzelliğin sınır tanımadığını anlatan kadın: Natalia Ivanova

İlgi göstermek

“Bir kadının güzel olmak için sadece bir yolu vardır, çekici olmak içinse yüzlerce…”

Montesquieu

Karşınızdaki erkeğin kalbini çalmanın en emin yollarından biri ona hayatının her alanında gerçek ilgi göstermektir. Doğal ve samimi bir ilgi göstermek asla hoşnutsuzlukla karşılanmaz. Aynı zamanda gerçekten çekici olan bir kadın da erkeğinin onun isteklerini bilmesinden korkmamalıdır.

İletişim becerileri

“Sonuç olarak mükemmellik nedir? Kimse bakmıyorken tohum ekmek ve herkes bakarken ektiğini biçmektir.”

Francis Scott Fitzgerald

Erkekler kendileriyle ilgi çekici konuşmalar yapabilen, kibirden uzak, açık ve sosyal kadınlarla vakit geçirmeyi isterler. Dinlemeyi bilen, karşısındakine söylediklerinin önemli olduğunu hissettiren ve konuşmaya gerçek ilgiyle yaklaşan kadınlar her zaman erkeklerin aradığı tiplerdir.

Zarafet

Çirkin kadın yoktur, güzel görünmeyi bilmeyen kadın vardır.”

Jean de la Bruyere

Çekici bir kadının hareketleri de zariftir. Dik bir duruşu ve yürüyüşü vardır. Özgüveni hareketlerine yansır. Ve tüm bunlar karşı cinsi etkileyen özelliklerdir.

Gülümsemek

“Bizi mutlu olmaktan daha çekici kılan başka bir şey yok.”

Efim Spiegel

Gülümseyen ve iyi bir mizah anlayışına sahip olan kadınlar, erkekler konusunda, sürekli bir şeylerden memnuniyetsizlik duyan hemcinslerinden her zaman daha fazla şansa sahiptir. Gülümsemek sadece neşeli bir halin işareti değildir, aynı zamanda karşı tarafa enerji ve hayat ışığı aktarır. Güzel bir kadının neşeyle parlayan gözlerine bakan bir erkek, onda gelecekte yaşayacağı mutluluğun ve hazzın işaretlerini görür.

Doğal ve samimi olmak

“Bence cinsellik sadece doğal ve spontane olduğunda çekici.”

Marilyn Monroe

Rol yapmanın her şeklinin itici olduğunu söyleyebiliriz. Alımlı bir kadın aynı zamanda doğal ve komplekssizdir ve erkekler de samimiyeti her zaman çekici bulurlar. Bu yüzden iyi özelliklere sahipmişsiniz gibi davranmaktansa bu özelliklere odaklanıp onları geliştirmeye çalışın.

Şüphesiz yukarıda saydığımız tüm bu özellikler bizi çekici ve gözde kılma konusunda önemli noktalar. Ne var ki kendinizi gerçekleştirmek için asıl yapmanız gereken bambaşka bir şey. Aslında tüm kadınların sahip olduğu vazgeçilmez özeliklerinden bahsediyoruz: kendileri olabilmelerinden. Çünkü sadece kendi eşsiz doğanıza dürüst kalabildiğinizde hayatınızın erkeğiyle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Gerçek güzelliğin vücut ölçüsüne bağlı olmadığını gösteren kadınlar güzellik algısını tamamen değiştiriyor

Kaynak:

brightside.me

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!