Kadınlara güzelliğin sınır tanımadığını anlatan kadın: Natalia Ivanova

-“The Ethnic Origins of Beauty”
The Ethnic Origins of Beauty

Güzellik hiçbir dine, ırka veya kültüre bağlı olmayan her kadında bulunan eşsiz bir değer. ‘The Ethnic Origins of Beauty’ projesi de bunu kanıtlamayı amaçlıyor. Kar amacı gütmeyen, dökümanter ve araştırma projesi niteliğindeki çalışmada insanlar arasındaki etnik farklılık, farklı milletlerden toplanan fotoğraflarla gösterilerek evrensel güzellik temasına vurgu yapılıyor.

Projenin internet sitesinde ise şu yazıyor: ‘Uluslararası ve çok kültürlü toplumun kalbine ulaşmak için, güzelliğin dili seçildi. Bu projenin amacı gerçek ölçekli etnokültürel çeşitliliği göstermek. Sistematik ve yaratıcı bir şekilde boyutu ve resmi durumu ne olursa olsun her bir etnisite farklılığını insanlara anlatmak.

Projenin arkasında Rus fotoğrafçı ve foto muhabiri Natalia Ivanova yer alıyor. Şimdiye dek; 4 kıtadan 15 farklı ülkeye ait 50 etnik ırkın 100 adet fotoğrafı ve videosunu çeken sanatçı 2012’den beri bu projeyi sürekli olarak geliştiriyor. İşte kadınların güzelliğinin sınır tanımadığını gösteren fotoğraflar:

Kaynak:

boredpanda.com