Erkek modasında 2014 ilkbahar / yaz trendleri

takim elbise
Erkek modası

Kış dönemi mevcut satış zamanının ortalarındayken, erkek modası şimdiden ilkbahar/yaz dönemine yavaş yavaş giriş yaparak, belli başlı trendleri belirlemeye başlıyor.

Kendimizi daha rahat hissettiğimiz mevsimler ve dönem geçişleriyle adapte olduğumuz kış trendleri belirli parçalardan oluşurken, kısıtlama yapmadan rahata alıştığımız ilkbahar dönemi ve yaza geçiş zamanlarında her zaman trendleri şimdiden belirlemek gerekiyor.

“Cuffed trousers” olarak bilinen dar paça eşofman – pantolonların modası devam ediyor ve sürekli farklı formlarda karşımıza çıkıyor.

Takım elbisenin ayrı bir yeri vardır ve bu dönemde boyuna çizgili takımlar(pinstripe tailoring) sürekli karşımıza çıkacak.

Pembe, erkek modasında hep korkularak kullanılan bir renk olarak karşımıza çıkıyor, ama bu dönem hiç de korku dolu geçmeyecek. Pembeye merhaba diyoruz!

Blok şeritlerin yoğun kullanıldığı t-shirt, triko, sweatshirt ve hırkalar yaz döneminde bizimle beraber.

Ve bir kaç sezondur kendini tekrar eden kamuflaj desenler yine peşimizi bırakmıyor;

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Umut Kılınç
Grafik Tasarım mezunu, görselliği ön planda tutan, yaratıcı ve renkleri hayatından eksik etmeyen, hop orada hop şurada gez dolaş eğlen öğren mantığıyla yaşayan, mütevazi-çalışkan-üretken, ... Devam