Erdek’ten Ironman’ler geçti

2013 Yılından beri Marathonist Spor Kulübü tarafından “Ironcamp” adıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk triatlon kampı, 18-22 Mayıs Tarihleri arasında Erdek-Hülya Motel’de gerçekleştirildi.

maraton
Ironcamp Erdek

55 Sporcu ve ailesinin katılımıyla gerçekleşen bu organizasyonda sporcular Erdek Denizi’nin soğuna aldırmadan kilometrelerce yüzüp, Kapıdağ Yarımadası’nın eğimli yollarında 300 km. bisiklete bindiler ve Erdek Belediyesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan tartan pistte koşu antrenmanlarını tamamladılar.

Antrenmanlar esasında sporcuların emniyetlerini sağlamak adına bot, takip aracı ve sağlık ekipleri hazır olarak bekliyordu.

Alanında bir ilk

Geçen sene Belek’te düzenlenen Gloria İronman Türkiye’nin ardından triatlona olan ilgi oldukça artmaya başladı. 2013 yılında kampın ilk düzenlendiği dönemde kamp koordinatörü Emre Tacir’in belirlediği ” Triatlon sporunu Türkiye’ye sevdirmek” vizyonu ile gönüllülük esaslı çalışan ekip, Türkiye’de amatör sporcular için yapılan ilk kamp olduklarını dile getiriyorlar.

Kar amacı gözetmeden yapılan bu organizasyonda  Cihan Asrak, Sera Sayar, Ercan Çimenay, Mehmet Bozteğe, Emre Seven gibi çok önemli isimlerde yer aldı.

Bir sonraki kamp dönemi belli olmasa da organizatörler tarafından İronman Gloria 70,3 öncesi bir kamp daha yapılabileceği söyleniyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!