Enerji bedenlerinize merhaba deme zamanı: İçinizdeki 4 bedeni keşfedin

“Ruhunuzu tüketen her şey bedeninizi de tüketir. Ruhunuzu besleyen ise bedeninizi de besler. Bedenimizin, zihnimizin ve kalbimizin yakıtı DNA’mızda değildir. Bu yakıtın kökeni ilahidir. Hakikat işte bu kadar sade ve sonsuzdur.”
Dr. Caroline Myss

Sevgili okurlarım, gelin bugün biraz daha mistik bir yolculuğa çıkalım sizinle. Bundan önceki yazılarımızda bir frekansımız olduğundan ve titreştiğimizden, hepimizin birer enerji varlık olduğumuzdan bahsetmiştik. Yani hepimizin birer “enerji alanı” var. Bu kavrama yabancı olanlar için “enerji alanı” kavramını Chislaine D.Martel “Ben Enerjiyim” adlı kitabında çok güzel açıklıyor: “Bir odadaki kişinin varlığını, onu görmeden veya işitmeden daha önce “hissettiğiniz” oldu mu? Ya da hiç, ilk defa karşılaştığınız birine karşı, anında “sempati” veya “antipati” duydunuz mu? Bu “izlenim”ler, enerji alanındaki uyum veya uyumsuzlukla açıklanabilir.” İşte var oluduğumuz her an birbirimize bu görünmez enerji ağlarıyla bağlıyız.

Şimdi fiziksel bedenimizin biraz ötesine geçelim. Fiziksel bedenimizden başlayarak katmanlar halinde dört ayrı enerji bedenine sahip olduğumuzu biliyor muydunuz? Bunlar sırasıyla;

  • Eterik Bedenimiz
  • Duygusal Bedenimiz
  • Zihinsel Bedenimiz
  • Ruhsal Bedenimiz

Gelin şimdi bunları yakından tanıyalım;

Eterik beden

Fizik bedenimizin hemen üzerinde yer alır. Yaşamsal enerjisini Solar Plexus çakramız yoluyla güneşten ve Kök çakramız yoluyla dünyadan alır. Fiziksel ölümden sonra üç-beş gün içinde maddi bedenden ayrılır. (Duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenler ölümden sonra da var olmaya devam ederler.) Hastalıklar fiziksel bedende ortaya çıkmadan önce eterik bedenimizde görülebilirler, çünkü enerjimiz çeşitli sebeplerle düştüğünde (stres, sağlıksız beslenme, aşırı alkol tüketimi vb) auramızda enerji gedikleri ve çatlakları oluşur. Kirlian fotoğrafçılığını belki duymuşsunuzdur; bu makinenin çektiği fotoğraflar yardımıyla eterik bedeninizin sağlığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bitkilerin de insanlara benzer bir enerji yayılımına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bundan yararlanmak isterseniz doğaya koşun; bir ağaç gövdesine sıkı sarılın ve onun enerjisinin bedeninizi sarmasına izin verin, hissedin. Varoluşumuzun 2. seviyesini oluşturan çiçekler ve ağaçlar şifalı enerjilerini bizlerle -karşılık beklemeden- paylaşan mucizevi varlıklardır, çünkü bizlere hizmet etmek için buradalar. Bu nedenle sık sık doğaya karışın, doğada yürüyüşler yapın, çiçeklere dokunun

Duygusal ya da astral beden

Bu bedenimiz hislerimizi, duygularımızı ve karakter farklılıklarımızı taşır. Oval bir şekli vardır ve bedenimizin çevresinde birkaç metre ötesine kadar uzayabilir.

Zihinsel beden

Düşüncelerimizin, yorumlarımızın, akılcı ve sezgisel algılarımızın hepsi bu bedende doğar. Bilgiler fizik bedenimiz ve duyularımızla önce duygusal bedenimize, oradan da zihin bedenimize ulaşır. Zihinsel bedenimizde de bu duygularımız düşüncelere uyarlanır. Zihinsel bedenimizin asıl görevi ruhsal beden düzleminden çıkarak ve akılcı zihinle bütünleştirerek evrensel gerçeği yakalamaktır. Bu vesileyle varlığımızın en üst boyutunu deneyimlenmektir.

Ruhsal beden

Tüm enerji bedenlerimiz içinde en yüksek titreşime sahip olan bedenimizdir. Ruhsal beden yoluyla “birlik” duygusunu en üst düzeyde yaşarız, Her şeyin Yaratıcısı ile bütünleşiz. Eğer aydınlanmış bir ustanın huzurunda bulunma fırsatını yakalamışsanız, birkaç kilometre ötesinde bile atmosferin nasıl aniden değiştiğini fark etmişsinizdir. Hz Mevlana’nın da ruhsal bedeninin tüm Konya’yı kapladığı, şehre girildiği andan itibaren bu sevgi dolu enerjinin hissedildiği rivayet edilir.

Varoluşumuzun kaynağını ve yaşam amacımızı yalnızca ruhsal bedenimiz yoluyla tanıyabiliriz. İşte bunun içindir ki yazılarımda sürekli “Ruhunuza kulak verin” diyorum. Bakın, görün orada ne var? Ne için bu hayattasınız? Fiziksel bedeninizi beslediğiniz kadar ruhsal bedeninizi de besliyor musunuz? Ben inançlarımı dönüştürmenin de ötesinde ruhumu Thetahealing tekniği ile besliyorum. Çünkü 7. seviyeye her çıktığımda Yaratıcı’nın koşulsuz sevgisini deneyimliyor; egomu, dualiteye duyduğum ihtiyacı geride bırakıyorum.

Sizler de Thetahealing eğitimlerini alarak kendinizin ve başkalarının auralarını görebilir, başkalarına ve dünyamıza ışık olabilirsiniz. Bu tekniğin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir; her türlü sorunuz için benimle “thetahealing_by_esindemir” Instagram hesabımdan ve [email protected] mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye kadar sevgiyle kalın…

Kaynaklar:
Ruhun Anatomisi (Dr. Caroline Myss)
Chakra El Kitabı (S. Sharamon- B.J. Baginski)
Ben Enerjiyim (Chislaine D.Martel)

İlginizi çekebilir: Hayatınıza yön veren nedir: Beyninizin gücünü hafife alıyor olabilir misiniz?

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam