En Ucuz Bebek Bezi Modelleri

Bebeğinizin sağlığı için bebek bezi seçimi büyük bir öneme sahiptir. Ebeveynlerin en zorlandıkları konulardan biri de doğru bebek bezi seçimidir. Seçeceğiniz bezin bebeğinize tam olarak uygun olması gerekir. Bebeğinize uygunluğun yanı sıra bütçenize de uygun olmalıdır. İhtiyaç duyduğunuz bebek bezi; hesaplı, cebinizi yakman, güvenilir, bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen bir bebek bezi. Sleppy bebek bezi ve Gonna bebek bezi onlarca özelliği bir arada en ucuz fiyatlarla sunmakta, bebeğiniz için sağlığı ve konforu kendine ilke edinmektedir. Alacağınız bezin emici gücü, en önemli özelliktir. Mükemmel emiciliğe sahip bir bebek bezi, bebeğinizin altının kuru kalmasını sağlar. Bebeğinizin altının kuru kalması, cilt sağlığı üzerinde doğrudan etkili olan faktördür. Üstün sıvı emici gücüne sahip bir bebek bezlerinin yapısına beraber göz atalım. Bebek bezleri üç katmanlı bir yapıya sahiptir: İç katman, orta katman ve dış katman. İç katman, bebeğinizin derisine doğrudan temas eden kısımdır. Bu kısım, iç çamaşırı üretiminde de kullanılan ve tamamen zararsız kabul edilen polipropilen isimli bir maddeden yapılır. Bebeğinizin idrarının karşılaştığı ilk yer burası, iç katmandır. Bebek bezinin iç katmanı aşan idrar, orta katmana ulaşır. Orta katman, idrarın emildiği ve içine hapsolduğu katmandır. Yani emici tabakadır. Bu katmanda süper emici polimerler vardır. Süper emici polimerler sıvıyı seven ve doğrudan emen bir yapıya sahiptirler. Süper emici polimerler, kendi ağırlığının 300 katına kadar sıvıyı kendi içine hapsedebilir. Bu nedenle süper emici olarak isimlendirilirler. Süper emicilerin sızdırmazlık özelliğini arttırmak için kâğıt hamuru bu tabakaya eklenir. Sağlığa zarar vermemesi için dezenfekte edilen ve ağartılan kâğıt hamuru, süper emici polimerler ile birlikte orta tabakaya yerleştirilir. Böylece, bebek bezinin sızdırmasının önüne geçilmiş olur. Bebek bezinin dış katmanı su geçirmez bir yapıya sahiptir. Ancak kaliteli bir bebek bezinin dış katmanı su geçirmemenin yanında hava alan bir yapıya da sahip olmalıdır. 

Daha Sağlıklı Daha Uzun Süreli Kullanım 

Sağlıklı bir şekilde uzun süreli kullanım Prima, Sleepy ve Evy Baby gibi bebek bezi markalarında görülen bir durumdur. Bebek bezlerinin orta katmanı, yani emici katman bebeğinizin idrarını burada hapseder. Orta katmanın emdiği idrarı tekrardan iç katmana sızdırmaması gerekir. Bebek bezinin emdiği idrarın iç katmanı aşarak bebeğinizin tenine temas etmesi, pişik olasılığını arttırır. Bebeğiniz daha hızlı bir biçimde pişik olabilir ve rahatsız hisseder. Bebeğinizin sağlığını ön planda tutan bir bez, emicilik oranı yüksek olan bezdir. Daha fazla idrarı içine hapseden ve ne dışa ne de tekrardan içe sızdırmayan bir bez kullanmak her zaman yararınızadır. Bir bebek bezinin emicilik oranı, daha az sayıda bezi ile daha uzun kullanımını belirler. Örneğin, 2 tane bez yerine tek bez ile aynı süre içerisinde bebeğinizin altının kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Bebek bezi değiştirmek hem ebeveynler için hem de bebek için zor bir şeydir. Birçok bebek bez değişiminden rahatsız olur. Emicilik oranı yüksek olan bir bez ile bebeğinizin altını daha az değiştirirsiniz. Tüm bunların yanı sıra daha az sayıda bezi daha uzun sürede kullanmak tasarruf yapmanızı da sağlar. Bebek bezlerinde idrar emilimi söz konusu olduğunda üzerinde durulması gereken bir şey de idrarın emilim süresidir. Daha hızlı bir biçimde idrar emilimi sağlayan bebek bezleri, idrarın bebeğinizin tenine temas etme süresini minimuma indirir. En kısa sürede idrarı içine hapseden bebek bezi, bebeğinizin cildinin ultra kuru kalmasına yardımcı olur. Gelişmiş Japon teknolojisiyle üretilen Goon bebek bezi, sahip olduğu ara kanallar sayesinde idrarın emilimini hızlıca gerçekleştirir. Pamuksu yumuşak dokusu ve ultra idrar emici yapısı ile bebeğinizin konforuna ve sağlığına önem verir. Güvenilir ve sağlıklı Gonna bebek bezleri, üretilmeden önce bilimsel çalışmalar ve testler yüzlerce kez yapıldığı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

Üstün Esneklik ve Maksimum Rahatlık

Bebek bezi seçilirken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de alacağınız bezin bebeğinize tam olması konusudur. Yani bebeğinizin kilosuna uygunluğudur. Bebeğinizin kilosuna uygun olan bez, konforu için vazgeçilmezdir. Kiloya göre bebek bezi beden numaraları bulunmaktadır: 1 beden bez 2-5 kg, 2 beden bez 3-6 kg, 3 beden bez 4-9 kg, 4 beden bez 7-19, 4+ beden bez 9-20 kg, 5 beden bez ise 1-25 kg ağırlığındaki bebekler içindir. Alacağınız bebek bezinin ambalajı üzerindeki kilo aralığına bakarak bebeğiniz için en uygun bezi satın alabilirsiniz. Bir bebek için konfor ve rahatlık, sağlığından sonra gelen en önemli şeydir. Alacağınız bezin bebeğinizi sıkmayan, ona konforu sağlayan tasarımda olmalıdır. Bu nedenle alacağınız bebek bezinin esnek bir yapısı ve tasarımı olmalıdır.  Her bebek altıncı ayı geçtikten sonra hareketli bir yapıya sahip olur. Bu nedenle bebeğinize alacağınız bez, onun hareket kabiliyetini kısıtlamayacak, belini sıkmayacak, rahat hareket etmesini sağlayacak ve hareket esnasında cildini tahriş etmeyecek bir yapıya sahip olmalıdır. Yani esneklik de alacağınız bebek bezinde göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür. Piyasadaki ürünler göz önüne alındığında Sleepy bebek bezi en esnek yapıya sahip olan bebek bezleri arasındadır. Sleepy’nin bebek bezleri, kiloya göre beden numarası bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. 1 numaralı bedenden 7 numaralı bedene kadar 5+ ve 6+ da aralarında olmak üzere 12 çeşittir. Sleepy tamamen saf ve doğal bir yapıya sahip olmanın yanı sıra üstün esnek tasarımı ile bebeğinizin konforunu garanti eder, hareketini kısıtlamaz. 

Onlarca Özellik Bir Arada

Pişik, isilik ve cilt tahrişi bebeklerde sık görülen durumlardır. Kullanacağınız bebek bezinin yumuşak bir dokuya sahip olması cilt tahrişinin önlenmesi konusunda büyük avantaj sağlar. Goon bebek bezi başta olmak üzere birçok bebek bezi markası pamuksu iç ve dış yüzeyi ile bebeğiniz için gerekli ekstra yumuşaklığı barındırır. Bebek bezinin cildin hava almasını sağlayan bir yapısının da olması gerekmektedir. Hava almayan cilt isiliğe, daha yüksek düzeyde pişiğe neden olabilir. Havasızlık ile birlikte gelen sıcaklık seviyesinin artışı ve daha fazla nem, bakterilerin daha kolay çoğalmasını sağlar ve bebeğinizin sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle bebek bezinin dış katmanının hava alan bir tasarıma sahip olması bebek bezi için en önemli özelliklerden biridir. Bebeklerin idrarını yapıp yapmadığına bakmak için ebeveynler sıklıklar kontrol etmektedirler. Bu kontrol esnasında bebek bezini açmaktadırlar. Bu nedenle ideal bebek bezinin yapışkan yan bantlarının güçlü olması gerekmektedir. Birkaç kontrolden sonra yapışmayan veya yırtılan yan bantlar bebeğiniz ve sizin için bir problem halini almaktadır. Özenli davranılması gereken bir diğer nokta da bebek bezinin yüzde yüz doğal ve saf olup olmadığıdır. Paraben, klor ve parfüm içermeyen bir bebek bezi almanız bebeğinizin sağlığı için faydalıdır. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!