En iyi polisiye dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 polisiye dizisi

Akıl almaz tesadüflerle dolu cinayetler, sır perdelerinin aralanmadığı vakalar, geçmişten gelen sırlar, suç örgütleri, uyuşturucu mafyaları, kötü adamlar ve peşlerine düşen polis dedektifler… Sürükleyici ve heyecanlı hikayeleriyle izleyenlerini ekran karşısına kilitmeyi başarmış en sevilen polisiye dizilerini sizler için derledik. Netflix’de izleyecek yeni bir şeyler arayışına girdiyseniz, evde geçen zamanları daha eğlenceli hale getirmek için sizler için derlediğimiz listemizi inceleyebilirsiniz. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 polisiye dizisi:

Peaky Blinders

1920’lerde Birmingham kentinde I.Dünya Savaşı’nın ardından yaşananları anlatan bir İngiliz televizyon suç draması olan Peaky Blinders, sürükleyici içeriğiyle Netflix’in en sevilen yapımlarından bir tanesi. Dizi, Birmingham’daki bir suç çetesinin başında olan ve yasadışı, şiddet içeren yollarla büyümeye çalışan patron Tommy’in yaptıklarına odaklanıyor.

Peaky Blinders – Season 1 | Trailer

IMDb: 8.8

Delhi Crime

Uluslararası Emmy Ödülleri’nde drama dalında “En İyi Dizi” ödülünün sahibi olan Delhi Crime, Hindistan’da büyük tepki toplayan gerçek bir olaydan esinlenerek kurgulanmış. Dizi, toplu tecavüz vakasının kurbanlarının peşinden giden ve olayın suçlularını yakalamak için çabalayan Komiser Vartika’nın ve ekibinin çalışmalarını konu alıyor.

Delhi Crime | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.5

Unbelievable

Etkileyici sahneleri ve çarpıcı hikayesiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış Unbelievable dizisi, Amerika’da işlenmiş tecavüz vakalarını aydınlatmaya çalışan iki kadın dedektifin çabalarını konu alıyor. Tecavüze uğradığını söyleyen Marie’nin kimseyi kendine inandıramaması ile kadın dedektifler olaya dahil olur, acaba her şeyi açıklığa kavuşturabilecekler midir?

Unbelievable | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.4

La Casa De Papel

İntikam, aşk, suç, hırs… Aradığınız her duyguyu içinde barındıran, psikolojik gerilimlerle ve akıl almaz planlarla dolu, sürükleyici bir soygun dizisi: La Casa De Papel. Netflix’in en sevilen içeriklerden biri olmayı başarmış dizi, her şeyi detaylıca planlayıp ekibini toplayan bir profesörün, polisleri nasıl ustalıkla atlattığını defalarca gözler önüne seren soygun hikayesini konu alıyor.

La Casa De Papel (Money Heist) – Season 1 Trailer

IMDb: 8.3

The Blacklist

Dünyanın en çok arananlar listesinin başında yer alan Reddington, yıllar sonra hiç beklenmeyen bir hamle yapar ve kendi isteği ile FBI’a teslim olur. İşlediği suçlardan dolayı serbest bırakılması imkansızdır ama kıvrak zekası ile Reddington, FBI’a bir teklif sunar ve birlikte çalışmaya başlarlar, tek şartı yeni göreve başlayan FBI uzmanı Elizabeth ile çalışmaktır. Neden onu seçtiği ise bir sır perdesinin ardındadır…

Blacklist Season 1 – Trailer

IMDb: 8.0

Giri/Haji

Tokyolu bir polis dedektifin hayatının en zor döneminde yaşadıklarını konu alan Giri / Haji, sürükleyici hikayesi ile sizi ekrana kilitmeyi başaracak. Cinayetle suçlanan ve organize suç örgütünün bir üyesi olan kardeşi, kayıptır ve dedektif, onu bulmak zorundadır. Uzun zamandır görmediği kardeşini bulmak için Londra’ya yola koyulur ama bu yolculukla kariyerini, ailesini ve sahip olduğu her şeyi riske atar.

Giri / Haji | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.9

Undercover

Gerçek olaylardan uyarlanan etkileyici polisiye dizisi Undercover, lüks bir yaşam içinde olan dünyaca ünlü uyuşturucu üreticisi Bouman’ı yakalamakla görevli iki ajanın, örgütün içerisine sızmalarını anlatıyor. Örgütün içerisine sızdıktan sonra Bouman’ı yakalamak ve adalete teslim etmek hiç de kolay değildir.

Undercover | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.8

Seven Seconds

Beyaz bir polis memurunun Afro-Amerikan bir kız çocuğunu yalnışlıkla vurması sonucunda alevlenen olayları konu alan Seven Seconds, sürükleyici hikayesi, etkileyici sahneleri ve sürekli değişen akıl almaz olayları ile soluksuz bitireceğiniz bir seri.

Seven Seconds | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 7.7

Criminal: UK

Sorgu odasının duvarları ardında yaşananlara tanık olacağınız muhteşem bir dizi: Criminal: UK, zamanla yarış içerisinde olan Londralı dedektiflerin, ağır suçlarla suçlanan şüphelilerin sorgulanmasını konu alıyor.

Criminal United Kingdom – Netflix HD Trailer 2019

IMDb: 7.6

Marcella

Eski bir kadın polis olan Marcella, beklenmedik bir şekilde kocası tarafından terk edilir ve hayatına kaldığı yerden devam edebilmek için eski mesleğine geri döner. Cinayet masasında görev yaparken takibini yaptığı ama sonuca ulaşmayan bir dava yeniden gündeme gelir ve olayların sırrını çözmeye başlar. Aynı zamanda eşinin kendisini terk ediş sebebinin de peşine düşer.

Marcella Trailer

IMDb: 7.4

İlginizi çekebilir: En iyi bilim kurgu filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!