Elektronik aletlere hükmeden teknoloji: Knocki

Eğer sabit hattınız ya da yanınızda cep telefonu olan biri yoksa, telefonunuzu evin içinde kaybetmek büyük bir probleme dönüşebiliyor; ancak yeni piyasaya çıkan Knocki adlı ürün sayesinde,  kayıp cep telefonunuzu bulmak artık çok kolay.

knocki akıllı ürün

Akıllı ürün Knocki’nin yapabileceği şeyler bununla sınırlı da değil. Knocki, herhangi bir düz zemine konulduğu zaman akıllı ürünlerin uzaktan kumandasına dönüşüyor. Akselerometre kullanarak ritmik vuruşların belirliyor ve bu sayede örneğin; Knocki’yi komodininizin üzerine yerleştirmişseniz, sabah telefonunuzun alarmı çaldığında telefonunuza ulaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Elinizle komodine birkaç kere hafifçe vurarak alarmı erteleyebiliyorsunuz.

İlgili yazı: Hayalleri gerçeğe dönüştüren teknoloji: REX

Knocki tüm akıllı ürünlere hükmediyor

Knocki aynı zamanda ışıkları kapatıyor, alarm sistemini aktifleştiriyor, hatta yan odada sizin için kahve bile yapabiliyor. Knocki tarif programlama hizmeti IFTTT ile birklite çalışıyor, Wi-Fi gerektiren LIFX ampüller, NEST termostatlar gibi eletronik ürünleri kontrol ediyor.

Geçtiğimiz ay kitle fonlamasında akla gelen ilk site olan Kickstarter’da görücüye çıkan ürün, toplaması gereken 35.000 doları çoktan aştı ve 835.000 dolar topladı. Siz de Knocki sahibi olmak için ürünü ayırtmak istiyorsanız en az 79 dolar bağışta bulunmanız ve ürünün kullanıcılara dağıtılmaya başlanacağı tarih olan aralık ayına kadar beklemeniz gerekiyor. Knocki ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Knocki: Make Any Surface a Remote

Kaynak:

mentalfloss.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!