Eco Mind Cyprus ile ekolojik yaşam: Çevre bilinci, sürdürülebilirlik, ekoloji

Bugün günlerden yeni Instagram hesabım Eco Mind Cyprus.

Uzun bir süredir doğaya olan bakış açımın, sevgi ve saygımın değiştiğini fark etmişsinizdir. Bazen yaptıklarımdan, bazen yapılabileceklerden, bazen de ilham veren Instagram hesaplarından bahsediyorum sizlere. Öyle tatlı, öyle bilgilendirici hesaplar var ki henüz paylaşmadığım, ufak bir araştırma yeterli aslında onları bulabilmeniz için.

Instagram’da vakit harcamak eskiden vakit kaybı gibi gelirken, şimdilerde yararlı bir platform olarak görüyorum açıkçası. Takip ettiğim hesaplar değişti, belki de ondandır. Markaları ve ünlü kişilerin hesaplarını değil de, bana ilham veren, beni mutlu eden, bilgilendirici, öğretici hesaplar yeni favorilerim.

Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce “Neden ben de düşüncelerimi, bilgilerimi insanlara aktarmıyorum ki?” dedim ve birkaç dostun da teşvikleri ile başladım yazıp çizmeye. Ne olabilirdi, neler yapabilirdim? İyice düşündüm ve ekolojik bir hayata dair bildiklerimi paylaşabileceğim bir Instagram hesabı açmaya karar verdim.

Önce ne tür içerikler olacağı geldi gitti, sonra isim düşünceleri ve son olarak da logo fikirleri. Neler anlatmak istediğimin, ne tür içerikler olacağının kararını verdim ve 1 Nisan itibarıyla ecomindcyprus yolculuğu başladı benim ve elbette tüm takipçilerim için.

Kendimi asla bir sosyal medya fenomeni olarak görmek istemediğimi en başından biliyordum zaten. Ben sadece çok basit ve minik adımlarla doğamıza, dünyamıza, insanlara nasıl daha saygılı oluruz, atıksız bir yaşam için neler yapabiliriz, daha doğal bir hayatı nasıl benimseriz gibi araştırıp öğrendiğim bilgileri paylaşmak istedim aslında.

Çok kısa bir süre önce başlayan bu yolculukta hayatıma kattığım en güzel şeylerden biri de, daha fazla bilgi edinmem ve araştırmalar yaparken kendimi geliştirmem oldu. Dilerim aktardıklarım birilerine ilham olabilir ve uzun soluklu bir yolculuk olabilir bu hesabın yolculuğu.

Son olarak şunu belirtmek isterim ki, bugün burada bunları paylaşmamın sebebi “Hadi beni takip edin“den ziyade, belki birileri benimle iletişime geçer ve aramızda güzel bir bilgi aktarım dostluğu başlar diyedir, inanın.

Ben bilgiyi almaya her daim, bilgiyi vermeye ise elimden geldiğince açığım. Kim bilir belki bir-iki-üç derken, büyük bir domino etkisi yaratıp, çevremizi, ülkemizi, belki de dünyamızı değiştirebiliriz.

Sağlıklı, huzurlu ve sürdürülebilir bir dünya dileğiyle…

İlginizi çekebilir: Dünya için yapabileceğimiz çok şey var: İlham veren sosyal medya hesapları

Gizem Okut
1986 yılında İstanbul’da doğdum ve Kıbrıslıyım. 2010 yılında DAÜ’de Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra Londra'da moda yazarlığı da dahil olmak üzere moda ... Devam