Düzenli yoga pratiği için: Diğdem Girici ile online yoga dersleri

Arkadaşlar merhaba,

Hafta başından beri online yürüttüğüm yoga derslerimi düzenli bir takvime oturttum. Her gün 19:00-20:00 saatleri arasında Zoom’da online buluşma için sizi bekliyor olacağım. Bu buluşmalarda yoga, meditasyon ve nefes çalışacağız.

Neden düzenli ders sistemine geçtim? Ve neden sen de düzenli hareket etmeyi önemsemelisin?

  1. Öyle görünüyor ki Corona ile yaşamaya alışmamız gerekecek. Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlü olursa bu duruma o kadar rahat adapte oluruz. Bağışıklık 1 günde güçlenen bir sistem değil. Ancak, düzenli pratikle mümkün! Lütfen ertelemeyi bırakıp haftada 1 veya 2 de olsa pratiğe başlayın.
  2. Yoga pratiği bedeninizdeki temiz kan akışını düzenler, iç organların performansını arttırır ve iskelet- kas sistemini çalıştırarak daha güçlü ve esnek bir bedende yaşamanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, açık ve berrak bir zihin ile yaratıcılığınızı ve iç huzurunuzu arttırır. Dışarıdaki şartlar zorlaştığında yaratıcılık bir hobi değil bir ihtiyaç olacak!  
  3. Dışarıda yaşarken günlük koşturmaca da olsa bir şekilde hareket halindeydik. Evde oturmaya başladığımız bu günlerde bu hareketi kaybettik. Evde oturdukça oturmaya alışacağımız için zaman içinde harekete geçmekte daha çok zorlanabilirsiniz. O yüzden şimdi hareket pratiğiniz varken devam ettirmenizi ve düzene sokmanızı öneririm.

Dersleri Zoom isminde bir online uygulamada gruplar halinde yapıyorum. Oldukça basit bir şekilde derse girip benimle pratik yapabiliyorsunuz. Özellikle yeni başlayanlara bu sistemi öneriyorum çünkü sizi videodan izleyebildiğim için doğru hizalama konusunda yönlendirme yapabiliyorum.

Kendi ihtiyaçlarımı da gözeterek dersler için 25 TL gibi bir ücret belirledim ancak eğer ödeme konusunda sıkıntı yaşarsan bana söylemen yeterli. Mümkün olduğunca uzun süre seni desteklerim.

Matta görüşmek üzere!

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam