Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye’de

Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye'de
Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye’de

Türkiye’nin ilk crossfit yarışması, 14 Nisan’da İstanbul’da yapılıyor. CrossFit 34 tarafından düzenlenecek olan turnuva, 16 yaşından büyük tüm sporseverlerin katılımına açık.

Türkiye’de bir ilk olan CrossFit Games, crossfitle ilgilenenlerin yanı sıra, crossfitle tanışmak isteyenler tarafından da görülmesi gereken bir etkinlik. Amerika’da oldukça popüler olan crossfit, son zamanlarda İstanbul’da da açılan okullarla Türkiye’de de yaygın bir trend haline geldi. CrossFit 34 ise, Amerika kökenli CrossFit’e bağlı, dünya çapında 5000’e yakın resmi lisanslı salonlardan Türkiye’de ilk olanı.

Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye'de
Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye’de

Crossfit Games, Amerika’da ilk olarak 2009’da düzenlenen ve dünya çapında popüleritesi hızla artan, profesyonel bir spor turnuvası. Türkiye’nin ilk crossfit turnuvasını düzenleyen Mehmet Kilimci, düzenledikleri turnuvanın, dünya çapında düzenlenenden farklı olarak; Türkiye’de yeni tanınmaya başlayan crossfit sporunu duyurmak ve bu sporu yapan kişilere kendilerini test etmek için fırsat sunmak amaçlı olduğunu belirtiyor.

Son dönemin yükselen fitness trendlerinden olan crossfit, pek çok farklı alan ve harekette fit olmayı gerektiren ve ciddi bir disiplin isteyen bir spor dalı. Olimpik halter teknikleri, temel jimnastik hareketleri ve atletizmin birleşmesiyle oluşan crossfit; çoklu eklem ve kas gruplarını çalıştırıyor. CrossFit 34’ün kurucusu Mehmet Kilimci’ye göre daha sağlıklı olabilmek için yapılan, tüm yaş ve fitness seviyelerinden kişilerin tercih ettiği crossfit; kalori saymaktan ziyade, bir güç ve kondüsyon programı ve performans odaklı değerlendiriliyor.

Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye'de
Dünyayı saran CrossFit Games Türkiye’de

CrossFit 34 tarafından düzenlenen Crossfit Games, bir gün içerisinde yapılacak 3 adet yarışmadan oluşmakta. Katılımcıların 7’şerli gruplar halinde yarışacağı etkinlikte, her yarışmacıya birer adet olmak üzere, 7 adet hakem görevlendirilecek. Yarışmayı, toplamda en yüksek skoru elde eden bir kadın ve bir erkek yarışmacı kazanırken; dereceye girenlere Reebok, Muscletechten ve CrossFit 34’ten sürpriz hediyeler verilecek.

Katılımcılar 6-7 Nisan tarihlerinde, tanışmak ve yarışma dahilindeki hareketlerin üzerinden geçmek amacıyla CrossFit 34 antrenörleriyle bir araya gelecekler.

Katılım 105 kişi ile sınırlı olduğu etkinlikte, CrossFit 34, 30 TL olan katılım bedelinin yarısını TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak.

Daha detaylı bilgi almak ve katılım formunu doldurmak için; CrossFit 34’ün web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Çamlık Mah. İkbal Cad. Dinç Sok. No:8/A Ümraniye – İstanbul

0216 410 40 98

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!