Dünyanın en zorlu triatlon yarışı Gloria Ironman 70.3 Turkey’de geri sayım başladı!

Spor tutkunlarının vazgeçilmezi olan triatlonlar, artık ülkemizde de sık sık düzenlenmeye başladı. Birden fazla spor dalını bir araya getirerek, yarışmacılara zorlu ve heyecanlı bir parkur sunan triatlonlar birçok sporcunun kendini test ettiği, diğer sporcularla birlikte kendiyle de yarıştığı, sınırlarını aştığı en keyifli spor aktivitelerinden biri. Eğer siz de kendi hedeflerinize ulaşmak için keyifli bir triatlon deneyimi yaşamak istiyorsanız, size güzel bir haberimiz var!

13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da üçüncü kez düzenlenecek olan, dünyanın en zorlu triatlon yarışlarından olan, Gloria IRONMAN 70.3 Turkey’de geri sayım başladı.

Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Gloria Ironman 70.3 Turkey adıyla 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşecek.

Sırasıyla yüzme bisiklet ve koşudan oluşan üç farklı branşın aynı yarış içerisinde yapılabildiği irade ve güce dayalı olan Ironman yarışı, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Gloria Ironman 70.3 Turkey adıyla 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşecek.

4 Ocak’ta Global Ironman sitesinde kayıtları başlayan Gloria Ironman 70.3 Turkey’deyarışacak sporcu sayısı 1000 kişiye yaklaştı. Yarışa en çok ilgi gösteren ülkeler arasında Türkiye, Ukrayna, Rusya, İngiltere, İsviçre ve Almanya yer alıyor. Şu ana kadar 47 ülkeden 1000 sporcunun katılım konusunda teyid verdiği Gloria Ironman 70.3 Turkey’e katılmak isteyenler “Global Ironman” internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

Günlük lisans almak mümkün!

2016’da dünya genelinde 187 yarış ve 450 bin triatletle gerçekleşen etkinlik için, 8 ay süresince profesyonel bir triatlon koçuyla çalışılması gerekiyor.

Triatlon yarışlarına katılacak olan sporcuların Triatlon Federasyonu’ndan lisansı olması gerekiyor. Lisansı olmayanlar için yarış günü Gloria Sports Arena’da günlük lisans veriliyor. Yarışlara takım olarak katılanlar için ise, lisansa ihtiyaç duyulmuyor.

Gloria Ironman 70.3 Turkey, 1.9 km yüzme, 21.1 km koşu ve 90 km bisiklet olmak üzere 3 etaptan oluşuyor.
2 bin sporcunun katılması bekleniyor

1978 yılından bu yana düzenlenen ve yılda 150 bin triatletin katılımı ile 23’ü Avrupa, 19’u Asya ve 52’si Amerika’da olmak üzere dünyanın 92 farklı yerinde gerçekleşerek, dünyanın en popüler ve en geniş katılımlı spor organizasyonu Ironman’in Türkiye yarışına ise lisanslı triatlet veya takım halinde 2 binden fazla sporcunun katılması bekleniyor.

Gloria Ironman 70.3 Turkey, 1.9 km yüzme, 21.1 km koşu ve 90 km bisiklet olmak üzere 3 etaptan oluşuyor. Geçtiğimiz yıl Gloria Serenity Resort plajında gerçekleştirilen yüzme etabı, bu yıl da aynı yerde yapılacak. Bisiklet parkuru Gloria Serenity Resort’tan çıkılarak tamamen düz bir parkura aktarıldığı için sporculara sağladığı hızlanma avantajı ile “personel best” yani “en iyi derece”lerini yapma imkanını verebilecek. Koşu parkuru Gloria Golf Club’ta iki tur atılarak yapılırken, yarış bitişi Gloria Sports Arena’da gerçekleşecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve bu keyifli etkinliğin bir parçası olmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!