Dünyaca ünlü 10 başarılı kadının ilham veren sabah rutinleri

Hepimizin sabah vakitleri çok kıymetli. Tüm dünyanın karmaşası ve gürültüsü başlamadan önce sessizlik ve huzur içinde geçen dakikalar… Bu dakikaları nasıl geçirdiğinizi şimdiye kadar düşünmediyseniz veya sabah vakitlerinize yeterince özen göstermediğinizi düşünüyorsanız, belki de bu durumu tersine çevirmenin vakti gelmiştir. Bunun içinse tüm dünyada başarılarıyla öne çıkan kadınların sabah rutinlerine göz atmak iyi bir motivasyon olabilir. Başarılı kadınların neredeyse hepsi, sabahları bir rutin oluşturmanın ve bunu alışkanlık haline getirmenin gün içinde yaşanabilecek anksiyete ve stresle mücadele için çok işe yaradığını söylüyor. Rutin oluşturmak sakin, başarılı ve tatmin edici bir şekilde güne başlamanızı sağlıyor. Eğer sizin böyle bir sabah rutininiz yoksa endişelenmeyin. Başarılı kadınların sabah rutinlerinden kendinize uygun olanı seçerek siz de kendi sabah rutininizi oluşturabilirsiniz. İşte dünyaca ünlü başarılı kadınların sabah rutinleri:

1. Arianna Huffington
Kaynak: New York Times

Amerikan haber sitesi Huffington Post’un kurucu ortağı ve Thrive Global’ın kurucusu Arianna Huffington, kendi sabah rutini için şunları söylüyor; “Sabah ritüelimin büyük bölümü, yapmadığım şeylerden oluşuyor. Sabah uyandığımda güne telefonuma bakarak başlamıyorum. Bunun yerine uyanır uyanmaz bir dakika boyunca derin derin nefes alıyorum, şükrediyorum ve o gün için niyetlerimi belirliyorum“.

2. Rosie Huntington-Whiteley
Kaynak: StyleCaster

Model ve oyuncu Rosie Huntington-Whiteley, sabahları kendisi gibi oyuncu olan eşi Jason Statham ile kaliteli vakit geçirmeye çalıştığını söylüyor. Huntington-Whiteley’in sabah rutininde köpeğiyle yürüyüş, mümkünse Paleo diyetine uygun olarak hazırlanmış kahvaltı ve sağlam bir kardiyo egzersizi yer alıyor. Birçoğumuz daha ofisteki masamıza yeni oturmuşken, Huntington-Whiteley smoothie’sini içmiş, maillerine yanıt vermiş, saçını ve makyajını tamamlamış oluyor. Huntington-Whiteley’in sabah saatleri için olmazsa olmazı ise kahve.

3. Payal Kadakia
Kaynak: Dropout Dudes

Online üyelik yöntemiyle evde fitness imkanı tanıyan ve bu yönüyle de “Dünyanın en büyük fitness salonu” olmaya aday ClassPass’in kurucusu Payal Kadakia’nın sabahları yaptığı ilk şey telefonuna bakmak. Hayatını fitness’la geçiren Kadakia sabahları güne fitness’la başlamayı sevenlerden. Kalkar kalkmaz kahve içmek yerine, 30 dakikalık koşu veya vakti yoksa 10 dakikalık karın egzersizleri yaptığını söylüyor. Kadakia’nın sabah rutininin olmazsa olmazlarından biri de 10 yıldır her sabah içtiği sade filtre kahvesi.

4. Michele Kohanzo
Kaynak: Design Milk

Anne-çocuk ürünleri satan Kid Made Modern’ın yöneticisi Michele Kohanzo’nun sabah kalkar kalkmaz ilk yaptığı şey ne giyeceğine karar vermek. Kohanzo sabahları 30 dakikayı mutlaka kendine ayırdığını, bu süre içinde rahatça giyinip kahvesini yudumlayabildiğini söylüyor.

5. Anna Wintour
Kaynak: Famous People

Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni ve Condé Nast’ın Sanat Yönetmeni olan Anna Wİntour, sabah kalkar kalkmaz ilk yaptığı şeyin tenis oynamak olduğunu söylüyor. Sabah 5.45’te her zaman oynadığı tenis kulübüne giden Wintour, yaklaşık bir saat kadar tenis oynuyor. Eve gidip hızlıca hazırlanan Wintour, soluğu ofisinde alıyor.

6. Isabel Marant
Kaynak: Retail In Asia

Moda tasarımcısı Isabel Marant’ın sabah kalkar kalkmaz yaptığı ilk şey bir fincan kahve içmek. “Üniformam” dediği düz ayakkabıları, kot pantolonu, kaşmir kazağı ve ceketini alan Marant, scooter’ına atlayıp havuza gidiyor. “Nefes almak ve stresli günün üstesinden gelebilmek için buna ihtiyacım var” diyen tasarımcı, havuzdan çıktıktan sonra yol üstündeki bir juice barda durup kendi uydurduğu havuçlu ve zencefilli karışımını yudumlarken ofisine varıyor. Marant, ofise girdiğinde istediği ilk şeyin bir fincan kahve olduğunu söylüyor.

7. Gwyneth Paltrow
Kaynak: CBS News

Aktris ve Goop’un kurucusu Gwyneth Paltrow, sabah kalkar kalkmaz yaptığı ilk şeyin limonlu sıcak su içmek olduğunu söylüyor. Çocuklarını hazırlayıp okula bırakan Oscar ödüllü yıldız, bir saatini maillerini yanıtlamaya ayırıyor ve saat 10.00’dan öğlen saatlerine kadar egzersiz yapıyor.

8. Katherine Power
Kaynak: Fortune

Clique Brands’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Katherine Power, sabahları ilk yaptığı şeyin egzersiz olduğunu söylüyor. “Egzersiz uyanmamı sağlıyor ve vücuttaki sıvıların dağılmasına yardımcı oluyor. En iyi fikirler egzersiz sırasında veya spor salonundan eve dönerken aklıma geliyor” diyen Power, egzersizden sonra 1 yumurta, tost ve biraz avokadodan oluşan kahvaltısını yapıyor. Daha sonra ofisine gitmek üzere yola çıkan Power, bu sırada aklına gelen fikirleri not alıyor veya sabah 07.00’de kendisini dinleyebilecek kişileri arayıp anlatıyor.

9. Juliet de Baubigny
Kaynak: Kleiner Perkins Caufield & Byers

Kleiner Perkins Caufield & Byers’ın ortağı olan Baubigny’nin sabah uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey maillerini kontrol etmek! Onun da sabah rutininde egzersiz yer alıyor. Eve gelen antrenörüyle veya online olarak kardiyo videoları sayesinde sıkı bir egzersiz yapan Baubigny, kahvaltı öncesinde çocuklarıyla vakit geçirmeyi ihmal etmiyor. Çocuklarını okula kendisi bırakan Baubigny, “Her sabah birlikte yaptığımız yolculuklar, bizim için çok değerli. Güne doğru bir başlangıç yaptığımı bu şekilde hissediyorum” diyor.

10. Victoria Beckham
Kaynak: WhoWhatWear

Eski pop yıldızı olan moda tasarımcısı Victoria Beckham, çocukları uyanmadan önceki yarım saati kendisine ayırıyor. Bu yarım saatte duş alıyor, maillerini kontrol ediyor ve meyve, yeşil çay, kahveden oluşan kahvaltısını yapıyor.

İlginizi çekebilir: Sabah rutini: Güne başlarken 15 dakika yoga

 

Kaynaklar:
Mydomaine
Harper’s Bazaar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!