Dubai’de neler yapmalı nerelere gitmeli?

Dubai’de yaşarken de tatile geldiğiniz de ne yapacağınıza karar veremeyebilirsiniz. Seçeneklerin çokluğundan dolayı bir kafa karışıklığı olduğu doğrudur, mevsim hep yaz desek de aslında 2- 3 ay neredeyse bahar tadında geçiyor, bahsedilen çöl sıcakları ise Haziran , Temmuz, Ağustos, aylarında gerçekleşiyor. Yaz aylarında sokakta çok fazla seçeneğiniz olmuyor, bu sebepten dolayı kapalı alanlar o kadar çok ve tüm gün vakit geçirmeniz için düzenlenmiş ki, gününüz nasıl geçiyor anlamıyorsunuz bile. Geriye kalan 9 ay ise tam bir cennet. Aralık, Ocak, Şubat aylarında bahar hatta bazen sonbahar gibi, uzun süreler kalın giyinerek üşüdüğümüzü biliyorum, bu aylarda Dubai’de birçok yerde gerçekleşen geleneksel Dubai Food Fest oluyor. Ben bu sene Kite Beach’dekine katıldım. Dubai Mall’a ise birçok usta şef gelip sizlere yemekler yapıyor. Hatta bu sene Dubai Food Fest Arda Türkmen’i de ağırladı.

dubai
Dubai Food Festival

Onun haricinde jazz festivali harika oluyor bu aylarda. Dünyanın birçok ünlü ismi düzenli olarak burada konser veriyor.

dubai gece hayatı
Dubai Jazz Festivali

Dubai’de restoran ve yemekler hakkında sık sık yazılar yayınlayacağız; fakat bir süredir gidip çok memnun kaldığım hatta hepinizin de bildiği Tike Restoranı şiddetle tavsiye ederim, özellikle tatile gelmiş olanlara ve burada yaşayıp Türk mutfağına hasret kalanlara.

Ragıp Bey, Tike konuklarına öyle bir ilgi ve alaka gösteriyor ki gerçekten çok memnun edici, insan kendini evinde gibi hissedebiliyor, hele ki yemeklerin lezzeti! Mantıyı, ali naziği, başlangıç zeytinyağlılarını, karışık kebabını, yaprak sarmasını kısaca her şeyini önerebilirim, denize karşı mis gibi havasıyla güzel bir ziyafet olacağından eminim.

tike restaurant
Tike Restaurant

Mart, Nisan, Mayıs aylarında ise daha çok sokak sanatları, beach partiler, gökyüzünde Skydive’ın mükemmel helikopter gösterileri de cabası. Dubai ajandasına bir göz atacak olursak evet şuan Jazz Fest kaçtı; fakat 11 Mart Steve Bug, 24 Mart Billy Ocean, 25 Mart Nicki Minaj , 22 Nisan Gabriele Poso, 20 Mayıs Armin van Buuren gibi isimlerin konserleri göze çarpıyor, eminim Dubai’nin ihtişamına uygun şekilde sahne performansları da görkemli olacaktır.

İlgili yazı: Her şeyin ‘en’lerde yaşandığı yer: Dubai

Şuan hala gösterimde olan Dubai Cancas Festival ise JBR Walk’da sokakta yürüdüğünüz her yerde 🙂 12 Mart’a kadar devam edecek.

dubai graffiti
Dubai Cancas Festival

İstediğiniz her gün Kite Beach’de halka açık yoga aktivitelerine veya özel derslerine katılabilirsiniz. Muhteşem gün doğumu eşliğinde bunu yapmaktan büyük zevk alacaksınız.

yoga
Halka açık yoga aktiviteleri

Uktem Topçu
Harbiye Açık Hava Sahnesi stajında ''Mary Stuart'' oyununun kostümlerini işledikten sonra birkaç hafta parmaklarını kullanamayınca, “nakıştan ellerim yorulacağına biraz da flash’tan gözlerim yorulsun” diyerek, ... Devam