Dökme demirden gelen eşsiz lezzet: Hecha ile ilgili 6 gerçek

2006 yılında kendi ihtiyaçlarından yola çıkan Şef Yağız İzgül, seçkin restoranlarda sunulan damak tadını dökme demir ürünlerde fiyat avantajı sağlayarak lezzet düşkünlerine ulaştırmak istediği için Hecha’nın temellerini atmıştır. Türkiye’de Hecha markası kurulmadan önce dökme demir ürünler yoktu, globalde ise sadece 2 Fransız marka tarafından satılmaktaydı. Bu 2 Fransız markanın muadili olan Hecha, Türkiye pazarında üretilen ilk demir döküm markası.

Gelin Hecha’yı yakından tanıyalım…

1- Kanserojen değildir.

Hecha’nın üretim aşamasında kullanılan malzemelerin sentetik kimyasallarla ilişkisi yoktur. Sağlık için en güvenilir ve hijyenik malzemelerden üretildiği için Hecha’yı mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

2- Yemekler eşit sıcaklıkta pişer.

Hecha’ların ısıyı uzun süre üzerinde tutması ve ürünün tamamına eşit olarak dağıtması diğer pişirme gereçlerinden asla alamayacağınız performansı almanızı sağlar.

3- Yağ miktarını azaltın!

Hecha’lar %100 demir dökümdür ve yapışmaz yüzeye sahiptir, dolayısıyla daha az yağ kullanmak isteyenler için oldukça idealdir.

4- Çok yönlüdür.

Hecha ürünlerini indüksiyonlu, gazlı, elektrikli, radyon, seramik ve ızgara yüzeylerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm Hecha ürünleri, fırına rahatlıkla girip çıkabilme özelliğiyle yemeklerinizi pişirmede sizlere büyük kolaylık sağlar. Aynı zamanda Hecha’ların pişirmediği yemek yok! Her yemeği keyifle pişirebilir, iştahla yiyebilirsiniz. 

5- Çizilmesinden korkmayın!

Döküm tava ve tencerenizde çizilme korkusu olmadan metal mutfak aletleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşap ve bambu mutfak aletleri de uygundur. Çok yüksek sıcaklıklara çıktığından plastik ve silikon önermiyoruz.

6- Geri dönüştürülebilir.

Hecha dökme demirden imal edildiği için enerji tasarrufuna katkıda bulunur ve geri dönüştürülebilir.

İlginizi çekebilir: 7 adımda en lezzetli eti siz pişirin: Et yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Hecha
Hecha'nın doğuşu, lezzet kaşifi Yağız İzgül'ün 2006 yılında gittiği bir restoranda dökme demirde pişen etleri tatması ile başladı. Tadına duyduğu hayranlığı baba mesleği olan ... Devam