Doğayı ve doğanın güzelliklerini yanınızda taşımanızı sağlayan kolye uçları

Norveç’in ormanlarla, dağlarla ve göllerle çevrili kırsal bir bölgesinde büyüyen Tor Johansson, en güzel zamanını çocukluğunda büyüdüğü yerde doğanın tam içinde dışarılarda oyunlar oynarken geçirdiğini söylüyor. Bir marangoz olarak yetiştirilen Tor Johansson, İngiltere’ye taşındıktan sonra hayatını ofislerde, doğadan uzak bir şekilde yaşamayı sürdürmüş ve bu süreçte tek tutkusu, doğayı ve tüm o güzellikleri hayatına sokmak için kendine özgü bir şeyler tasarlamayı istemek olmuş.

İlk olarak masa yapmaya başlayan Tor, masa üretmenin kendisini yeterince tatmin etmediğine karar verip yeni şeyler denemiş. Bir keresinde bir ahşap dükkanına yaptığı gezilerden birinde, sivri burl ahşabının (akçaağaç gibi ağaçlardan elde edilen, üzerinde girdap, halka ve koyu renkli lekeler bulunan kereste) harika bir parçasına rastlamış ve adeta aşık olmuş. Ahşabın muhteşem rengi ve sağlam dokusu kendisine Norveç’i hatırlatmış ve böylece kendi tasarım markası ArtfulResin doğmuş.

Tor, kerestelerden ve reçinelerden kolye uçları yapmaya başlamış. Büyürken etrafında var olan tüm o mükemmel doğadan almış ilhamını. Mesela muhteşem Aurora Borealis’i (Kuzey Işıkları) düşünerek kolye ucu tasarımları yapmış. Yani Tor Johansson her biri doğadan bir parça taşıyan birbirinden özgün tasarımlarıyla bizlere doğayı en narin şekliyle sunuyor. İşte sanatçının ruhumuzu bambaşka yerlere taşıyan tasarımlarından 10 tanesi:

Kaynak:

boredpanda