Delimonti’de lezzet deneyimleri: Bu kez Ezine peynirinin hikayesine tanık oluyoruz

Çoğu lezzetin ayrılmaz bir parçası olan peynir, en yaygın tüketilen süt ürünlerinin başında geliyor. Eşsiz lezzetinin ve sonsuz çeşitlerinin yanı sıra peynir, içerdiği vitamin ve minerallerle sağlıklı besinlerin arasında yerini ilk sıralarda alıyor. 

Yani peynir deyip geçmemek lazım…

Eğer siz de bir peynir severseniz ve gurme deneyimlerden hoşlanıyorsanız size muhteşem bir önerimiz var. 

“Yerel güzeldir, sunum özeldir” mottosuyla yola çıkan Delimonti; Anadolu’nun farklı bölgelerine ait özel tatları misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor. Bu özel tatlardan Ezine peyniri de Trakya’nın taze mahsulleriyle üretilmiş en doğal haliyle şehrin merkezine geliyor. Delimonti, menüsünde ve şarküterisinde yer alan bu asırlık lezzetin üretim sürecini de hazırladığı mini video serisiyle sosyal medya üzerinden peynir meraklılarıyla paylaşıyor.

Delimonti / Bomontiada

Peynir severlerin favorilerinden olan Ezine peyniri; Mayıs-Temmuz ayları arasında tedarik edilen en kaliteli koyun ve keçi sütü ile hazırlanarak Delimonti’de yerini alıyor. Şehrin merkezine taşıdığı yöresel ürünlerin üretimi ve tedariği ile ilgili mini video serisi de hazırlayan Delimonti ekibi; gerçek ezine peynirinin özellikleri hakkındaki keyifli çekimi ile takipçilerini en doğru ürünü satın alma konusunda bilgilendiriyor.

Türkiye’deki 280 civarındaki peynir çeşidini ziyaretçilerine sunan Delimonti’de Ezine peynirinin yanı sıra, lokum peyniri, Kars gravyeri, keçi tulumu, isli Çerkes peyniri, carra peyniri, yağlı karın peyniri, Malakan peyniri, Türkmen saçağı, Divle obruk peyniri, küflü Konya peyniri ve Siverek peyniri gibi Türkiye’nin en özel ve kaliteli peynirleri bulunuyor. Delimonti menüsünde yer alan ve gastronomi markette de satışa sunulan peynirler; yerel üreticiler tarafından, doğal üretim süreçlerine sadık kalınarak ve Delimonti için limitli miktarda üretiliyor.

Delimonti menüsünde yer alan ve gastronomi markette de satışa sunulan peynirler, Delimonti için limitli miktarda üretiliyor.

Delimonti’nin misafirlerine sunduğu ürünlerin üretim süreçleri sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolardan takip edilebiliyor.

Delimonti hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Facebook ve Instagram sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çikolatanın lezzetli yolculuğu: Delimonti Çikolata Atölyesi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!