Değişime koşmaya ne dersiniz?

 

Bir yer düşün; koşuyorsun her zamanki gibi, bu sefer sağında deniz, etrafın güzelim zeytin ağaçlarıyla, narlarla, elmalarla kaplı. Gruplasın belki, ama en fazla kendine dönük olduğun andasın. Sorguluyor, kurguluyor, planlar yapıyor, hedefler koyuyor, denizin enginliğinde kayboluyorsun. Nice meditasyona bedel, sağlıkla dolu, eğlenceye alabildiğine kucak açan bir yol burası. Burası Likya Yolu. Eve dönünce sen, artık sen olmuyor, aynadaki yeni kişiye “merhaba” diyerek başlıyorsun her zamanki bildik işlere. Geçen sene tam da bunları hissetmiş ve yazmıştım  sizlere. Koşarak büyümek neymiş gördüm ve daha fazlasını merak ederek iple çektim bir sonrakini.

likya yolu
Likya Yolu Maratonu, katılımcılara eşsiz bir deneyim sunuyor.

Nihayet beklediğim zaman geldi ve 24 Eylül’den itibaren 1 hafta boyunca yine Likya Yolu Ultra Maratonu’nda olacağım. Bu sefer, 6 gün boyunca ‘Genç Kadınlar’ için aşacağım zorlu yolları. Nerede olurlarsa olsunlar kendi denizlerini bulsunlar, hayal kursunlar, vakit kaybetmeden onları gerçekleştirebilsinler diye.

tog genç kadın fonu
TOG Genç Kadın Fonu

Uzun Etap, bu yılki LYUM’da bir sosyal sorumluluk projesine kaynak yaratılmasına; TOG Genç Kadın Fonu ile bazen dünyadan bihaber yaşamaya itilmiş, bazen de üniversiteyi bitirmiş olsa dahi salondaki herhangi bir eşyadan farkı kalmadan eve tıkılmış, üreme organının ne olduğunu, çocuğun nerede ve nasıl geliştiğini bilmeden çocuk sahibi olmuş genç kadınların bilinçlenmelerine, kendi dünyalarını kurmalarına aracılık edecek.

TOG Genç Kadın Fonu’na nasıl destek olabilirsiniz?

Önce buraya, sonra fotoğrafımın altındaki ‘Bağış Yap’ butonuna tıklayarak TOG Genç Kadın Fonu’na destek olup, kadınları, yepyeni bir hayata başlamalarını sağlayacak ilk adımı atabilmeleri için cesaretlendirebilirsiniz. Miktar hiç önemli değil. İnanın ki damlaya damlaya göl olduğunu en çok böyle zamanlarda, net bir şekilde gözlemliyorum.

Ne varsa kadınlarda var. Kadın ne kadar bilinçlenir, ne kadar ilerlerse,  toplumun da kat ettiği yol eşdeğer mesafede olacaktır. Haksız mıyım?

Eğer vaktiniz olmadığı için 4 gün ya da 6 gün boyunca LYUM’a katılamıyorsanız ve Antalya yakınlarındaysanız sadece 1 gün gelerek 20k’lık parkuru deneyimleyebilir ve siz de yardımseverlik koşusu/yürüyüşü yapabilirsiniz. Bekliyorum dört gözle. Unutmayın, son kayıt tarihi 16 Eylül!

Her türlü sorunuzun cevabını duymak için bana yazabilirsiniz: [email protected]

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam