Çocuklarla kaliteli zaman geçirmenin en Yoga yolu: Yoga Güncesi yoga ve aktivite kartları

Yoga, yetişkinlerin hayatının vazgeçilmez bir parçası olalı çok zaman oldu. Birçoğumuz yoga yapıyor, henüz yapmayanlar ise yapmayı planlıyor. Pratikte uygulamasak bile hem felsefesine, hem farklı stillere, hem de hareketlere dair herkesin az çok fikri var. Peki hem bedenimize, hem ruhumuza iyi gelen yogayı çocuklarımızla paylaşmak harika olmaz mıydı? 

Yoga Güncesi, tam da bu ihtiyaca yönelik hazırlanmış “yoga ve aktivite kartları”ndan oluşuyor. İçerisinde, çocuklar ve yetişkinler için hazırlanmış 5 ayrı kategoriden oluşan toplam 40 adet yoga ve aktivite kartı bulunuyor. Bu 5 ayrı kategori sayesinde (yoga pozları, meditasyon, nefes, oyunlar ve eşli pozlar) ister bireysel, ister çocuklarınızla birlikte bir aile etkinliği olarak veya ister öğrencilerinizle birlikte yogayı eğlenceli bir şekilde öğrenme ve uygulama fırsatı buluyorsunuz. Her bir kart 15,5 x 10,5 cm boyutlarında, kolay uygulama için yönlendirici metinler, ipuçları ve rengarenk picamimi karakterlerinden oluşuyor. Böylece kartlar sayesinde yoga aktivitelerini yapmak hem oldukça kolay, hem de oldukça eğlenceli… 

Yoga Güncesi size ne kazandırır?

  • Berrak bir zihin, dengede bir beden, güçlü bir hafıza, duygularının farkında olan ve stresle baş edebilen bireyler… Tüm bunlar düzenli yoga, nefes ve meditasyon pratikleri ile mümkün.
  • İşte bu sebeple, Yoga Güncesi Yoga ve Aktivite kartları 5 ayrı kategoride, toplam 40 kart içerisindeki yönlendirici metinler, ipuçları ve görseller ile size düzenli bir yoga imkanı sağlar.
  • Kartları bireysel kullanabileceğiniz gibi, aile içerisinde veya arkadaşlarla birlikte aynı zamanda okul öncesi, ilkokul ve ortaokul-lise derslerinde tüm öğretmenlerimiz keyifle ve güvenle kullanabilir.
  • 3 yaşından itibaren herkes için uygundur.

Yoga Güncesi içerisinde neler var?

Yoga pozları: Bu bölümde dengeli, esnek, hareketli ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için 10 temel yoga pozunu bulacaksınız.
Nefes: Nefes çalışmaları ile önce duygularımızı keşfeder daha sonra her bir duyguların yönetilmesi için
nefesimizin bize nasıl yardımcı olacağını öğreniriz.
Meditasyon: Rahatlama zamanı, nefesle birlikte gevşediğimizde bedenimizde hangi değişikliklerin olabileceğini keşfederiz.
Oyunlar: Hepsi birbirinden farklı 10 adet oyun sayesinde öğrendiklerimizi eğlenceli bir şekilde kullanarak daha çok eğlenme zamanı.
Eşli pozlar: İşbirliği, destek, takım çalışması, karşılıklı saygı ve güven. 6 eşli poz sayesinde birlikte öğrenmenin ve eğlenmenin keyfini çıkardığımız bir bölüm.

Ayrıntılı bilgi için burayı inceleyebilirsiniz.

”Yoga herkes içindir; Vücut hareketten zihin ise durgunluktan faydalanır. ”
Günce Dere Dilgin, Minikyogees – Çocuk, hamile ve hatha yoga eğitmeni

İlginizi çekebilir: Çocuk yogası nedir? Çocukların gelişimine nasıl katkı sağlar?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!