Çocuklarınızla seyahat ederken hayatta kalmanın yolları

Kabul ediyoruz, çocuklarınızla seyahat etmek öyle filmlerde gördüğünüz kadar tatlı olmayabilir.

Dikkatleri çok kolay dağılırken, birden fazla çocukla seyahat ediyorsanız iş sizin için keyiften çok bir göreve dönüşebilir.

1-3-5 kişi fark etmeksizin, araba-uçak-tren ayırmadan çocuklarınızla daha kaliteli bir yolculuk yapmak istiyorsanız okumaya devam edin…

çocuk seyahat

Uçakla/Trenle yolculuk yaparken:

Çocuklarınızla uçak/tren seyahati yaparken kullanabileceğiniz iki güçlü strateji var – birincisi eğlence dolu bir sırt çantası ve çocuklara uygun uygulamalarla dolu bir tablet.

Uçak/tren seyahatiniz yaklaşırken çantanıza bulabildiğiniz kadar oyun, oyuncak ve kutu oyunu alın. Bunlar içinde yapıştırma defterleri, kitaplar, boyama kalemleri ve hamurlar olabilir. Çantanızı hazırlayın ancak kesinlikle yolculuk zamanına kadar açmayın.

Ancak maalesef günümüzde bu oyunlar ve oyuncaklar yeterli olmuyor. Zamane çocukları doğal olarak teknoloji ile büyüyorlar. Bu nedenle içinde sizin kontrolünüz altında yüklenmiş uygulama dolu bir tablet ya da telefon onların dikkatini çekmek için yeterli olacaktır.

Bununla beraber seyahat günü öncesi bu tablete diziler ve çizgi filmler yükleyebilirsiniz. Tablete başvuracaksanız kulaklık almayı unutmayın!

çocuk seyahat 2

Arabayla yolculuk yaparken:

Sadece seyahat amaçlı değil, arabayla yolculuk yaparken mutlaka arabanızın bir alanına “oyun kutusu” koyun. Bu hayat kurtarıcı kutunun içinde McDonald’s gibi oyuncak veren restoranlardan aldığınız minik oyuncaklardan depolayın. Bunun yanı sıra taşınabilir DVD oynatıcılar ve yanında çocuklarınızın atıştırması için hazırladığınız bir torba da seyahatinizin sakin geçmesini sağlayacaktır. Tabii bunları yaparken, çocuğunuzun midesi bulanmasına karşı ıslak mendil, torba ve su da eklemeyi unutmayın.

Seyahat ederken en önemli detay onları heyecanlandırmak ve kazançlarının olacağına ikna etmektir. Bu nedenle seyahat ederken mutlaka onların hoşuna gidecek yerlerin ve aktivitelerin bir görselini bulup onlara gösterin. Bunun dışında çocuklarınızın hayal dünyalarını süsleyerek yaşayabilecekleri harika seyahati onlara önceden anlatmaya çalışın.

Şimdiden iyi yolculuklar!

 

Kaynak:

childdevelopmentinfo.com

roughguides.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!