Çocuklar için sağlıklı beslenme: Sağlıklı yemeklerin yaratıcı sunumlarıyla yemek saatleri artık daha eğlenceli

Sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda bir çoğumuzun aklında ilk beliren şey haşlanmış bir tabak brokoli ya da tuzsuz ve yağsız yemeklerdir. Yetişkin bireylerin bile bol kalorili ve lezzetli yiyecekler karşısında savunmasız kaldığını ve sağlıklı beslenebilmek için iradesini fazlasıyla güçlü tutması gerektiğini düşünürsek, çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmenin oldukça zahmetli bir iş olduğunu görebiliriz.

saglıklı beslenme

Özellikle şehirlerde çocuklar için hareket edebilecekleri alanların azlığı ve sağlıksız, aşırı şekerli ve yağlı hazır gıdalar nedeniyle bir çok çocuk obezite tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle ailelerin çocuklarının beslenmesi konusunda geçmiş yıllara göre çok daha dikkatli davranması gerekiyor. İnsan gelişiminin en hızlı yılları olan çocukluk döneminde yeterli ve dengeli beslenmek; çocuğun hem fiziksel hem de zihinsel gelişiminin sağlıklı olabilmesi için büyük önem taşıyor.

Peki, birbirinden lezzetli çikolatalarla, oyuncak hediyeleriyle sunulan fastfoodlarla ve sağlıklı gıdalara nispeten çok daha çekici olan, sağlıksız ancak lezzetli yemeklerle yaşadığımız bir ortamda bir çocuğa taze fasülye yedirebilmek ne kadar mümkün?

Çocuğunu sağlıklı yiyeceklerle beslemek isteyen Brezilya’lı Nivea Salgado, çalışan bir anne. Kızının sağlıklı gıdaları yemeyi ısrarla reddetmesi sonucunda bu probleme bir çözüm arayışına giren Salgado, sağlıklı ancak lezzetsiz gıdaları reddedilemeyecek kadar estetik ve çekici formlara sokarak  bu problemle baş etmeyi başarmış.

Kızı için hazırladığı birbirinden eğlenceli yemek sunumlarını Mil Dicas de Mae adını verdiği blogunda paylaşan Salgado, artık kızının meyve ve sebzeleri zevk alarak yediğini söylüyor.

Çocuğunuza sağlıklı gıdalar yedirmek konusunda zorlanıyorsanız, bu sunumlara mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz;

Nivea Salgado’nun hazırladığı birbirinden eğlenceli ve sağlıklı yemeklerin tamamına Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!