Cinsel rutinde Salı’nın yeri yok mu?

Cinsellik Hakkında Merak Edilenler
Cinsellik Hakkında Merak Edilenler

Cinsellik konusunda yapılan her yeni araştırma, ilginç gerçekleri gözler önüne seriyor. İngiltere’de yakın zamanda yapılan bir araştırmada, cinsellik konusundaki algıları yıkacak türden sonuçlar alınmış.

Haftanın en seksi günü, en çok zevk alınan pozisyon ya da ideal süre kişiden kişiye değişebilir olsa da; Uplifers olarak bu araştırmanın sonuçlarını paylaşılmaya değer bulduk.

Araştırmanın sonuçlarına göre Salı, haftanın en az seksi günü. Salı günleri sevişme isteğinin olduğunu belirten çiftlerin oranı, sadece %4. Perşembe ise %6’yla ikinci sırada yer alıyor.

Tercihler hangi günden yana olursa olsun, büyük çoğunluk, cinselliğini ışıklar açık yaşamaktan keyif alıyor.

Kadınların %66’sı, erkeklerin ise %88’i, ışıklar açık sevişmekten keyif alıyor. İngiltere’nin en büyük seks oyuncakları dağıtıcısı Lovehoney’e göre, bunun ana sebebi, partnerlerinin birbirlerinin yüzünü ve vücudunu görmek istemeleri.

Cinsellik Hakkında Merak Edilenler
Cinsellik Hakkında Merak Edilenler

Çoğunluk aydınlıkta sevişmekten hoşlanıyor olsa da, kadınların 3’te 1’i (yaklaşık %36) vücutlarına güvenmedikleri için karanlıkta olmayı tercih ediyor. %19’un karanlığı tercih etme sebebi, böylesinin daha samimi olduğunu düşünmeleri. Diğer %19 ise, ışıklar kapalıyken daha az çekingen olduklarını belirtiyor.

Araştırmanın şaşırtıcı sonuçlarından biri, ideal seks miktarının haftada sadece 1 kez olarak belirlenmiş olması. Online eczane olarak hizmet veren ukmedix.com’un araştırmalarına göre, bunun için tercih edilen zaman ise; akşam saat 11’den önce ve 23 dakika. İdeal pozisyon ise kadının üstte olduğu.

Haftasonları, seks için hala en popüler zaman. Çiftlerin %37’sinin en seksi bulduğu gün Cumartesi. %23 için ise favori, Cuma.

Erkekler, sevişmelerin %79’unda ilk adımı kendilerinin attığını iddia ederken, sevişmeyi kendisinin başlattığını belirten kadın oranı %46.

Şaşırtıcı olmayan istatistiklerden biri, partnerlerini asla geri çevirmediğini söyleyen erkeklerin oranının %73 olması. Bu oran, kadınlarda ise %46’ya kadar düşüyor. Kadınların neredeyse 3’te 1’i (%30), partnerlerini 10 seferden en az birinde geri çevirdiğini belirtmiş.

Hayır demenin en yaygın nedeni; erkeklerde %62, kadınlarda %59 ile yorgunluk. Yılların bahanesi olan “baş ağrısı” ise popülerliğini kaybetmiş gibi. Bu bahaneyi kullananların oranı sadece %1.

Cinsellik Hakkında Merak Edilenler
Cinsellik Hakkında Merak Edilenler

En seksi gün; %37 gibi bir oranla Cumartesi. Cumartesi’yi %23 ile Cuma ve %16 ile Pazar takip ediyor. Çarşamba’yı seksi bulanların oranı %7, Perşembe’yi %6. Salı ise %4 ile cinsel rutinin neredeyse dışında kalıyor.

Çiftlerin cinselliği başlatmak için en sık kullandığı yöntem, birbirlerine dokunmak ya da öpüşmek. %12 içinse, flörtöz bir bakış, kıvılcımı yakmak için yeterli oluyor.

Uyku öncesi, %33 oranında çiftlerin sevişmek için tercih ettiği zaman. Seksin başladığı esnada genellikle televizyon izliyor olduğunu belirtenlerin oranı %30. Şarabın etkisi %10 ile biraz gerilerde kalmış. Gece dışarı çıktıktan sonra sevişenlerin oranı %9’ken, işten eve dönünce seks yapan çiftlerin oranı%7.

Cinsellik Hakkında Merak Edilenler
Cinsellik Hakkında Merak Edilenler

Rutini kırmak isteyen çiftlerin yöntemleri çeşitli ancak çok beklenmedik değil. Otele gitmeyi tercih edenler %19, dış mekanda sevişenler %16,  duşu seçenler  ise %16. Koltukta sevişmek %13 ile dördüncü sırayı alırken, bunu %10 ile sahil, %9 ile araba ve %7 ile mutfak takip ediyor.

Lovehoney’nin bu sonuçlara ulaşabilmek için yaptığı ankete 1654 kişi katılmış. Şirketin kurucu ortağı Richard Longhurst’e göre, toplumun cinsellik konusunda artık daha rahat ve dürüst olduğu. Baş ağrısı gibi bahanelerin artık kullanılmıyor olması, daha sağlıklı ilişkiler kurulduğunun altını çizerken; kadınların yarısına yakınının ilk adımı atmaktan çekinmediğini söylemesi oldukça mutluluk verici.

Longhurst şöyle ekliyor; “Eğer bu anketi 20 yıl önce yapsaydık cevaplar çok farklı olabilirdi. İngiltere’deki cinsel manzara oldukça hızlı değişiyor. Bu durumda Grinin 50 Tonu’nun etkisi oldukça büyük. Kadınlar gittikçe cinsel açıdan daha özgüvenli ve kendinden emin hale geliyor ve bu partnerleri için oldukça güzel bir haber.”.

 

Kaynak: Dailymail

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!