Cildi sıkılaştırmanın 12 yolu

Uzun süre sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı uygulayıp istediğiniz kiloya kavuştuktan sonra, karşılaşabileceğiniz en büyük problemlerden biri, derinizin sarkmasıdır.

Peki formda kalmak ve daha sağlıklı görünebilmek için cildi sıkılaştırmanın yolları nelerdir? Uplifers olarak, All Women Stalk ekibinin hazırladığı, alternatif çözüm önerilerini, sizlerle paylaşıyoruz.

Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?
Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?

1. Vakit kaybetmeyin

Eğer kilolarınızla ilgili bir probleminiz varsa, çözüm bulmak için vakit kaybetmeyin. Çünkü cildiniz, yıllar geçtikçe elastikliğini kaybeder. Zayıflamayı düşünüyorsanız, hemen başlayın ve derinize kendini toparlaması için bir şans verin.

2. Düzenli bir diyet programı uygulayın

Sürekli kilo alıp veriyorsanız, bu durum vücudunuz ve cildiniz için fazladan baskı oluşturur. Tekrar tekrar kilo alıp verdiğiniz diyetler uygulamaktansa, kalıcı bir değişiklik yapın ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin. Uzun vadede, hem formda kalacaksınız hem de cildinizin sarkmasına engel olacaksınız.

3. Çok hızlı kilo vermeyin

Hızla kilo verdiren diyetler, sağlığınız için olduğu kadar, cildiniz için de zararlı. Cildinizin gereken gerginliğe kavuşma süreci yavaş ilerler. Eğer kilo verirken, küçük ve emin adımlarla ilerlerseniz, cildinize bu süreçte yardımcı olursunuz.

Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?
Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?

4. Cilt arındırıcı peeling kullanın

Araştırmalar, peeling kullanımının kan dolaşımını hızlandırarak; cildi tazelediğini ve forma soktuğunu gösteriyor. Kilo verdikten sonra cildinizin sıkılaşması için, haftada bir kaç kere, duş sırasında peeling uygulamakta fayda var.

5. Kolajen krem kullanın

Kilo verdikten sonra cildi sıkılaştırmanın bir diğer yolu, cildi besleyen, nemlendirici bir kolajen krem kullanmak. Harcama yapmadan önce, ufak bir araştırma yapın ve size en uygun olanını bulmak için bir kaç kişiye danışın.

6. Masaj terapisi deneyin

Hafta bir masaj yaptırmak, cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Canlandırıcı bir masaj, cildinizde etkisini göremeseniz de, sizi rahatlatır ve iyi hissettirir. Denemekte fayda var.

7. Ağırlık çalışın

Egzersiz programınızda ağırlık çalışmak yoksa, şimdi eklemenin tam zamanı. Kaslı görünmek istemiyorsanız, programınızı bir uzman eşliğinde yeniden düzenleyin ve vücudunuzun kas oranını yeterli miktarda arttırarak formda görünmenin keyfini çıkarın.

8. Bol bol su için

Sağlıklı bir cildin anahtarı, cildin doğal nemini korumaktan geçiyor. Kuru bir cilt, sağlıklı değildir. Cildinizi susuz bırakmayın.

Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?
Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?

9. Yoga yapın

Yoga, sizi stresten arındırır, vücudunuzun esnekliğini arttırır, kilo vermenizi sağlar, vücudunuzu ve cildinizi formda tutar. Bir kaç hafta içerisinde, değişikliği kendi gözlerinizle göreceksiniz.

10. Yağlı yiyeceklerden uzak durun

Ne kadar lezzetli olurlarsa olsunlar; yağlı yiyecekler, hem diyetinizi, hem cildinizi bozar. Eğer kilo verdikten sonra, sağlıklı kilonuzu korumak ve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olmak istiyorsanız, yağ oranı yüksek yiyeceklerden uzak durun.

11. Cilt tipinize uygun temizlik malzemeleri kullanın

Cildinizin sağlıklı görünmesinin yollarından biri, temizliğine önem vermek. Ancak cilt tipinize uygun olmayan malzemeler, cildin doğal nemini kurutarak tahriş olmasına neden olur. Cilt tipinize uygun ürünleri tercih ettiğinizden emin olun.

Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?
Cildimi Sıkıştırmak İstiyorum Nasıl Yaparım?

12. Klordan arının

Klor, cildi kurutarak esnekliğini yitirmesine neden olur. Eğer egzersiz programınızda yüzme varsa, havuzdan çıkar çıkmaz mutlaka duş alın ve klordan arının. Cildinizin doğal yağ oranını korumak için, sıcak değil, ılık suyla duş alın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!