Ceviz suyunun faydaları nelerdir?

Sağlıklı yaşamın en önemli faktörlerinden biri olan sağlıklı beslenme alışkanlıkları hakkında her geçen gün daha da bilgileniyoruz. Bu kez konu başlığımız ise besin değeri açısından oldukça zengin olan ceviz. Fakat bu sefer yalnızca cevizden değil, cevizin suyunun faydalarından da bahsedeceğiz. 

Ceviz neden faydalı?
Ceviz besin değeri açısından oldukça besleyicidir.
  • Özellikle içerisinde barındırdığı magnezyum sayesinde zihinsel fonksiyonlara iyi gelen ceviz, belirli miktarda ve devamlı tükeltildiğinde ileride oluşacak unutkanlıkları ve hatta Alzheimer gibi zihinsel hastalıkların risklerini en aza indiriyor. 
  • Uzmanlar tarafından küçük yaştaki çocuklara zeka gelişimi için önerilen ceviz, beynin çalışma fonksiyonlarını arttırarak öğrenmeyi hızlandırıyor.
  • İçerisinde bulunan vitaminler, mineraller ve besleyici değerler sayesinde gün arası atıştırıldığında uzun süreli tokluk hissi yaratıyor ve kilo kaybına yardımcı oluyor. 
  • Güçlü antioksidan özelliği ve içerisinde bulunan aminoasitler sayesinde kalp sağlığını koruyor.

Yani düzenli ve bilinçli ceviz tüketimi sağlık açısından oldukça önemli. Cevizin faydaları saymakla bitmezken, hemen ceviz suyunun faydalarına geçelim.

İlginizi çekebilir: Doğru beslenmeyle yağ yakımına yardımcı olun

Ceviz suyunun faydaları nelerdir?

Son zamanlarda yaz aylarına girmemizle hızlı yağ yakımı yöntemlerine başvuruyor ve bunu aynı zamanda sağlıklı öneriler ve yöntemler yardımıyla gerçekleştirmek istiyoruz. Ceviz suyu hem doğal oluşuyla hem de içerisinde bulunan protein sayesinde yağ yakımını hızlandırmasıyla, diğer seçeneklerin önüne geçiyor. Günde bir bardak içilen ceviz suyu yalnızca yağ yakımını hızlandırmakla kalmıyor, bağırsakları çalıştırıyor, sindirim sistemini güçlendiriyor, daha enerjik hissettiriyor, kolesterolü düşürüyor ve kan şekerini dengeliyor. 

İlginizi çekebilir: Yağ yakımı denince akla gelen 8 içecekle hazırlayabileceğiniz lezzetli tarifler

Peki ceviz suyunu cevizden ayıran nedir?

Gece boyunca su içinde bekletilen cevizin içerisindeki besin değerlerinin, vitaminlerin ve minerallerin suya karışması ve suyla beraber tüketilmesi, besin değerlerinin daha çabuk etki etmesini sağlıyor. Dolayısıyla her gün bir bardak ceviz suyu içmek, kilo vermenizi ve yağ yakmanızı hızlandırıyor. 

İlginizi çekebilir: Yağ yakımını hızlandırarak vücudu şekle sokan egzersiz programı

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!