Cevaplar rüyalarınızda saklı olabilir: Cevap almak üzere uyumak

Rüyalarımızda cevapların geldiğini daha önce pek çok yazımda dile getirmiştim. Bu cevap işini biraz daha detaylandıralım bu yazıda. Özellikle gökyüzü hareketlerinin de rüyalarda çok fazla etkisi olduğunu göz önünde bulundurursak uyumadan önce soru sormak ve cevap almak için bazı zamanların daha elverişli olduğunu söylemek gerek.

Merak ettiklerimizin yanı sıra farkındalığımızı geliştirmek ve kendi iç dünyamızı anlamak için de sorulardan faydalanabiliriz. Örneğin, “Hayatıma bencil insanları çekiyor olmamın nedeni nedir?”, “İlişkilerimde dengede olamamamın sebepleri nelerdir?” gibi sorular sorabilirsiniz. Diyelim ki bu soruları sordunuz ve uyanınca da rüyanızı hatırladınız. (Özellikle niyet ederek uyuyun. Soru sorarak yattıysanız mutlaka “Rüyalarımı hatırlıyorum”, “Sabah kalktığımda rüyalarımı yazacağım” gibi telkin cümlelerini gün içinde tekrar edin.)

Aynı soruyu mutlaka 3- 4 gün peş peşe sormalısınız. Bu sürede rüyalarınızda gördüğünüz insanların isimlerini tek tek yazın, karşılarına isimlerinin anlamlarını da yazın. Sonra gözlerinizi kapayın ve bu insanları tek tek karşınızda hayal edin. Hayal ederken onların hissettirdiklerini de anlamaya çalışın. Gerçek hayatta gördüğünüzde neler hissettiriyorlar size? Bunları kaydedin. Daha sonra bedeninizi gözden geçirin. Rüyanızda gördüğünüz kişiler karşınızda duruyorken bedeninizin hangi bölgelerinde tepki hissediyorsunuz? Uyuşma, karıncalanma, seğirme, ani kramplar, mide bulantıları vs. tüm tepkileri unutmadan kaydedin. Rüyanızda gördüğünüz her insan için tek tek bu ritüeli yaptıktan sonra bedeninizin tepki veren bölgelerinin hangi duygulara işaret ettiğine bakın. Örneğin mide veya sindirim sisteminizde tepki hissediyorsanız hazımsızlık, kabullenememe gibi duygularınızı gözden geçirmelisiniz. Sizin sorunuza göre rüyanızda gördüğünüz rehberler, sorularınızı çözmek için o duygularda dengeye gelmenize ya da özgürleşmenize ihtiyaç olduğunu gösterir.

Sorularınızın sadece sizinle ilgili olmasına özen göstermeniz spiritüel kurallara göre çok değerlidir. Unutmayın, sadece kendimize müdahale edebiliriz. Başkalarının seçimleri ya da özgür iradeleri onların sorumluluğundadır.

Bu değerli ve farkındalık yaratan çalışma için isteyen okuyuculardan bana ulaşan iki kişinin rüyasını bir sonraki yazımda analiz ederek sorusuyla birlikte değerlendireceğiz. Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kuantum fiziği ve rüyalar: Rüyalar ve gerçek hayatın paralelliğine bir bakış

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam