Cesur saç renklerinin armonisi: Macaron Hair

2015’nın yılı saç trendleri, özellikle de saç renkleri konusunda hayli iddialı geçtiğini söyleyebiliriz. Bir tuvali andıran saçlara, ilginç modellere ve kontrast renklere daha yeni yeni alışmışken keşfettiğimiz bu yeni trende elbette kayıtsız kalamazdık. Sanatıyla ilham veren Vegaslı saç tasarımcısı Shelley Gregory Hair’in elinden çıkan muhteşem işleri görünce; adını iştah açacak kadar yumuşak ve şeker gibi olmasından alan Macaron Hair trendine daha yakından bakmadan edemedik!

Bu trendi uygulayarak şeker gibi saç renkleri elde etmek mümkün
Bu trendi uygulayarak şeker gibi saç renkleri elde etmek mümkün

Renkler itinayla karıştırılıyor

Uygulama böyle yapılıyor
Uygulama böyle yapılıyor

Bu uygulamanın temelinde, rengi açılmış saça, renklerin hiç de homojen olmayan bir şekilde uygulaması var. Öyle ki saç dipleri ile uçları arasında renk ve ton farklılıkları yakalamak bu uygulamayı istenilen görüntüye daha da yaklaştırıyor. Fakat macaron hair yaparken hüsrana uğramamak için renk geçişlerini doğru sağlamak çok ama çok önemli! Gümüş, saks mavisi, bebek mavisi, mor, yeşil ve canlı sarı gibi pek çok rengin birbirinin içinden ahenkle geçmesiyle elde edilen bu saç renkleri zaman içinde daha da güzelleşiyor.

Örgülerle bir başla güzel

Örgülü macaron hair
Örgülü macaron hair

Kaybolmaya yüz tutmuş bir gökkuşağını andıran bu saçları çeşitli saç örgüsü modelleriyle kullanmak son derece yaygın. Çünkü örgülü modeller, renk geçişlerinin daha iyi seçilmesini sağlıyor.

Dalgalanan bir gökkuşağı gibi

İsmini, tatlıların belki de en fotojenik olanı makarondan alan bu trendi uygulamayı düşünüyorsanız, saçlarınızı hafif maşaladıktan sonra ellerinizle dağıtarak da kullanabilirsiniz.

 

Görsel kaynaklar: Shelley Gregory Hair

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Hızlıca yapabileceğiniz 7 günlük saç modeli

2015 sonbahar saç modası ve makyaj trendleri

Saçlarınız için pratik detoks önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!