Cappadox Festivali sanat, gastronomi ve meditasyon konseptiyle sizleri bekliyor

Kapadokya’nın başka bir dünya hissi yaratan coğrafyasında hayat bulan kültür, doğa, müzik, çağdaş sanat ve gastronomi festivali Cappadox dünyanın dört bir yanından festival takipçilerini Kapadokya’ya bekliyor. 16-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival hem yeni ve sıra dışı temasları mümkün kılmayı, hem de tarihin geleceğe uzanan izlerini takip etmeyi amaçlıyor. Cappadox Festivali‘nin bilet satışları biletix üzerinden 13 Mart Cuma günü başladı.

Erkan Oğur, Derya Türkan, Mercan Dede, Gaye su Akyol, Mino Cinelu, İlhan Erşahin, Nils Petter Molvaer ve Hüsnü Şenlendirici gibi isimlerle müziğin tadını çıkaracağınız, ayrıca şamanik ses meditasyonu, müzikli asana ve pranayama gibi etkinliklerle doğayla iletişiminizi ve etkileşiminizi artıracağınız, vadi koşuları ve doğa yürüyüşleriyle spor yapma şansı yakalayacağınız, ayrıca birbirinden leziz yemekler tadarak kültürümüzle iç içe, keyifli vakit geçireceğiniz Cappadox sizleri Kapadokya’ya davet ediyor. Festival programına ve festival ile ilgili tüm bilgilere internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Cappadox Afiş

Türkiye’nin kültür hayatını 25 yıldır şekillendiren deneyimlerin yaratıcısı Pozitif Live tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen Cappadox’un ilk yılında, çağdaş sanat etkinlikleri, deneyimli uluslararası küratör Fulya Erdemci tarafından kurgulanıyor. Cappadox’un gastronomi etkinliklerinin tasarım ve yönetimini ise Türkiye mutfağının geleneksel lezzetlerini özgün bir yorumla dünyaya tanıtan şef Maksut Aşkar yapıyor.

Müzik

Cappadox’a katılan birçok uluslararası müzisyen ve grup, Kapadokya’nın ritmini dinleyerek müziğin coğrafyayla ilişkisini tekrar yorumlayacak. Program, Kapadokya’nın etkileyici alanlarında solo konserlerden, mekana özel üretilmiş projelerden ve buluşmalardan oluşuyor.

cappadox peri bacası

Sanat

“Kapadokya Çarpması” başlığıyla gerçekleştirilecek çağdaş sanat etkinliklerine Kapadokya ilham verecek. Türkiye ve yurt dışından 8 sanatçı, sanatsal pratiklerini “açık atölye” formatında ortaya koyacak ve açık hava etkinliklerine de sürpriz ‘müdahale”lerde bulunarak festival içinde beklenmedik karşılaşmalar da yaratacak.

cappadox peri bacası3

Gastronomi

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın lezzet mirası, Cappadox’ta Maksut Aşkar ve misafir şefler tarafından çağdaş lezzetlere dönüştürülecek.

cappadox gastronomi

Açık hava

Kapadokya’nın doğal vadilerini birbirine bağlayan antik yollar, Cappadox’ta benzersiz bir açık hava güzergahına dönüşecek. Bölgenin gün doğumu ve gün batımı manzaralarına karşı yapılacak toplu meditasyonlar ve yoga seansları ile Kapadokya’nın yüksek “enerji”si farklı bir biçimde deneyimlenebilecek.

cappadox peri bacası2

* Cappadox afişinde kullanılan görsel, Halil Altındere’nin 2012 tarihli “No Man’s Land” adlı çalışmasıdır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!