Cannes Film Festivali: İlk 5 günün kırmızı halı favorileri

17 Mayıs 2017 tarihinde başlayan ve 10 gün sürecek olan Cannes Film Festivali, kırmızı halı görüntüleri, after party ve Altın Palmiye ödülüyle, her sene olduğu gibi bu sene de tüm dünyanın gündeminde. Ben de bu hafta, festivalin ilk 5 günü kırmızı halı favorilerimi yazdım. Diğer 5 günü de önümüzdeki haftaya ayırıyorum.

En iyi midiler

50’li yılların zarafetini taşıyan midi elbiseler bu sene Cannes Film Festivali’ne damga vurdu diyebiliriz. En güzel örneklerini Dior elbisesiyle Lily Donaldson, Ulyana Sergeenko elbisesiyle Natasha Poly ve siyah-beyaz Calvin Klein by Appointment elbisesiyle Nicole Kidman sergiliyor.

Fark yaratanlar

Kendall Jenner, Alexandre Vauthier tasarımı kuyruklu büstiyer ve denim şortuyla, Kirsten Stewart Chanel tasarımı elbisesi ve kısa kestirdiği sarı saçlarıyla, imzası gibi olan koyu kahve saçlarını pembeye boyatan Salma Hayek yeni tarzıyla, Cannes Film Festivali’nde fark yaratanlardan.

Beyazlara bürünenler

Gece kıyafetlerinde beyaz rengi, gelin gibi görünmeden giymek profesyonellik ister. Naeem Khan elbisesiyle Adriana Lima, Dior couture tasarımıyla Rihanna ve Francesco Scognamiglio elbisesiyle Sara Sampaio beyaz elbisenin hakkını başarıyla verenlerdendi.

Tecrübesini konuşturanlar

Amerikan sadeliği ile Julianne Moore, fransız asaletiyle Isabelle Huppert ve İtalyan seksapalitesiyle Monica Belluci , Cannes Film Festivali’ndeki gündüz şıklıklarıyla adeta yeni nesil starlara şıklık dersi verdiler.

Siyahtan vazgeçemeyenler

Laetitia Casta ve Anja Rubik benzer tarzda siyah kadife Saint Laurent elbiseleriyle siyahın güvenli limanına sığınarak sade ve şık bir görünüm sergilerken, Molly Sims gösterişli siyah tuvaletiyle geçmiş zaman Hollywood yıldızlarını andırıyor.

İlginizi çekebilir: Bahar aylarında dönüşünü kutladığımız trendler

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam