Cannes Film Festivali 2017 kırmızı halı favorileri: Diane Kruger ve diğerleri

Cannes Film Festivali kırmızı halı yazısını 2 bölüme ayırmıştım fakat 2. bölümü tamamen Diane Kruger’e ayırmaya karar verdim. Çünkü Diane Kruger, hem Fatih Akın’ın “Solgun” filmindeki rolüyle aldığı en iyi kadın oyuncu ödülüyle, hem de kırmızı halı seçimleriyle 2017 Cannes Film Festivali’ne damga vurdu.

Diane Kruger / Cannes Film Festivali
Modern zaman Külkedisi
Diane Kruger / Cannes Film Festivali

Kırmızı halı söz konusu olduğunda Diane Kruger hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmaz aslında. Fakat Cannes Film Festivali kırmızı halı görüntülerinde çıtayı diğer oyuncular için de oldukça yükseltmiş. Üstelik güvenli alandan çıkarak. Taş rengi tül Dior elbisesi o kadar sofistike ve kibar ki…. Doğal ve saç ve makyajı, boynuna taktığı chokerlar (boyun tasması) ve üstünde yıldızlar olan siyah portföy çantasının birbirleriyle kusursuz bir uyumu var.

Sınırlarda!
Diane Kruger / Cannes Film Festivali

Transparan bir elbiseyi ucuz görünmeden giymek gerçek bir profesyonellik gerektirir. Jason Wu Sonbahar/Kış 2017 tasarımı bu elbiseyi abartısız saç,makyaj ve aksesuarlarıyla zarif bir şekilde tamamlayan Kruger, bunu çok iyi bir şekilde başarmış.

Hollywood parıltısı
Diane Kruger / Cannes Film Festivali

Cannes Film Festivali kapanış töreninde, en iyi kadın oyuncu ödülü alırken giydiği Jonathan Simkhai tasarımı elbise tam bir Hollywood yıldızı kırmızı halı elbisesi. Adeta “hiçbir renk yeni siyah olamaz ” der gibi. Sade, şık ve iddialı. Chopard takıları da elbisesini mükemmel bir şekilde tamamlamış.

Midi ve cut-out
Diane Kruger / Cannes Film Festivali

70. Cannes Film Festivali “Solgun” filminin tanıtım fotoğraf çekimleri sırasında seçtiği midi, cut-out Boss elbisesi de diğer seçimleri gibi spor-şık. Dağınık şekillendirdiği kısa saçları, zincir kolyesi ve metal detaylı ayakkabılarıyla, adeta bu tarz etkinliklerde aşırıya kaçmadan nasıl modern bir tarz yaratılır sorusunun cevabını veriyor. Ben de buradan hem en iyi kadın oyuncu ödülü için, hem de bize sunduğu görsel şölen için Diane Kruger’i tebrik ediyorum ve bir kırmızı halının daha sonuna geliyoruz.

Ve diğerleri…
Fahriye Evcen / Bensu Soral / Meryem Uzerli

2017 Cannes Film Festivali’nde ülkemizi temsil eden Fahriye Evcen, Bensu Soral ve Meryem Uzerli’nin seçimlerine tabi ki pek şaşırmadık. Gözümüzü kapatıyor ve bir sonraki kırmızı halıya diyoruz…

İlginizi çekebilir: Cannes Film Festivali: İlk 5 günün kırmızı halı favorileri

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam