Uplifers ile keyifli yaşam önerileri – I

Caffe Nero ile keyifli yaşam önerileri
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – I

Güne pozitif başlamak, ne yazık ki her an pozitif olmak için yeterli değildir. Hayatınızda yaşanan olumsuz anlık değişimlerle baş etmenin yolu, yine çok kısa sürede yapabileceğiniz ve sizi anında mutlu ve enerji dolu bir ruh haline sokabilecek küçük değişikliklerle mümkün.

Uplifers olarak sadece birkaç dakikanızı alacak anlık değişikliklerle modunuzu anında yükseltebilir, güne daha enerjik ve pozitif devam edebilirsiniz. İşte keyfinizi hemen yerine getirecek 10 öneri;

1. Güzel bir şeyler koklayın

Woman holding an orange
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – I

Güzel kokulu çiçek yağları ya da bitki özlerinden yapılan esansları koklamak stresi azaltır. Özellikle tropik kokular enerjinizin artmasına ve modunuzun yükselmesine oldukça yardımcı olacaktır. Bu konuda kokulu mumlardan ya da farklı aromalardaki oda kokularından yararlanabilirsiniz. Eriyen mumla beraber,  sıkıntılarınız ve stresiniz uçup gidecek; kendinizi daha zinde ve canlanmış hissedeceksiniz.

2. Çikolata tüketin

Lezzetli olmasının yanı sıra, endorfin salgılanmasını tetikleyerek bizi mutlu eden çikolata, modunuzu arttırmak için kullanabileceğiniz en kolay ve bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerden biri. Özellikle havaların iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde içeceğiniz bir bardak sıcak çikolata keyfinizi yerine getirmek için oldukça iyi bir seçenek.

Çikolta tüketin
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – I

Caffè Nero sıcak çikolata sevenler için en doğru tercih. İşten çıktığınızda, kendinizi kötü hissettiğinizde, işler istediğiniz gibi gitmediğinde; hemen hemen her yerde bulabileceğiniz bir Caffè Nero şubesine uğrayabilir, dinlendirici atmosferinde bir bardak sıcak çikolatayla kendinizi rahatlatabilirsiniz.

3. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir anı hayal edin

Kendinizi iyi hissettiğiniz bir anı hatırlayın
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – I

Hiçbirimiz her an olmak istediğimiz kişi olamayız. Ancak ulaşmak istediğiniz ideal halinizi hayal etmek, iyi hissetmenize yardımcı olacak ve azminizi arttıracaktır. Sadece hayal etmekle kalmayıp geçmişteki başarılarınızı ve gelecekte bu başarılara ulaşırken izlediğiniz yolları kullanarak yapabileceklerinizi not ederek kendinizi daha mutlu ve iyi hissedebilirsiniz.

4. Neşeli bir şarkı dinleyin

shot 05-058885.tif

Bu madde kesinlikle en hızlı ve basit çözümlerden biri. İsterseniz sevdiğiniz bir radyo kanalından, isterseniz kendi oluşturduğunuz şarkı listesinden, sizi mutlu edebilecek şarkıları dinleyin. Dakikalar, hatta saniyeler içinde daha mutlu hissettiğinizi fark edeceksiniz. Daha fazlası için, şarkılara eşlik etmeyi deneyin.

5. Sarılın

Sarılın

 Sarılmak harika bir his olmanın yanı sıra; fiziksel temas stresi azaltır, bizi mutlu eder. Sarıldığınız şeyin kim ya da ne olduğu hiç önemli değil. İş arkadaşınız, sokakta rastladığınız bir hayvan, battaniyeniz, peluş ayınız, sevgiliniz… Yalnızca sarılabileceğiniz bir şey bulmanız yeterli olacaktır.

6. Güvenli bölgenizin dışına çıkın

Güvenli alanınızın dışına çıkın

Zaman zaman kendinizi rahat hissettiğiniz alandan çıkın ve yeni deneyimler edinin. Risk almak adrenalin seviyenizi yükseltecek, daha enerjik ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

7. Gelen kutunuzu boşaltın

Maillerinizi temizleyin

 Gelen kutunuzu gereksiz postalardan ayıklayarak, aradıklarınıza daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu, gün içinde işten kaynaklanan stresli durumların ortaya çıkmasını azaltacak, gereksiz işler yüzünden boşa zaman harcamanızı engelleyecektir.

8. Başka biri için iyi bir şey yapın

insanlara yardım edin

İyi bir insan olduğumuzu hissetmek kendimizi mutlu etmenin en etkili yollarındandır. Birileri için kapıyı açmak, sevgi dolu bir e-posta göndermek gibi küçük şeyler size bu konuda yardım edebilir. Başkalarına yardım etmek, hem sizi hem de karşınızdaki insanı daha mutlu kılacaktır.

9. Sizi neşelendirecek bir arkadaşınızı arayın

bir arkadaşınızı arayın

Mutluluk bulaşıcıdır. Eğer keyfinizin yerine gelmesini istiyorsanız, etrafınızda neşeli insanların olması sizin yararınıza olacaktır. Enerjik, sizi mutlu eden, etrafına pozitif enerji yayan arkadaşlarınızla sık sık görüşün. Şu an bunu yapacak zamanınız yoksa endişelenmeyin. Sadece telefonda konuştuktan sonra bile modunuzun nasıl yükseldiğine inanamayacaksınız.

10. Çalıştığınız mekânı değiştirin

Bulunduğunuz ortamı değiştirmek sizi tazeler ve negatif düşünceleri zihninizden uzaklaştırır. Çalışma masanızda yapacağınız kalemliğinizin yerini değiştirmek, bilgisayarınızın tozunu almak, renkli kâğıtlara küçük notlar yazmak gibi ufak değişikliklerle kendinizi çok daha mutlu hissedeceksiniz.

Caffe Nero Bebek Şubesi

Eğer çalışma ortamınızı düzenlemeniz mümkün değilse, farklı yerlerde çalışmayı deneyin. Öğle arasında taze sıkılmış portakal suyu ve her damak zevkine uygun bagetlerle açlığınızı bastırabilir; Caffè Nero’nun dinlendirici atmosferi ve nefis kahveleri eşliğinde saatlerce sıkılmadan çalışabilirsiniz. Yapacağınız bu ortam değişikliği daha verimli çalışmanızı sağlayabilir. Size en yakın Caffè Nero şubesini buradan öğrenebilirsiniz.

Caffe Nero_Tavuk Masala & Hindi Baget (1)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!