Buz Adam Wim Hof’tan korkuların üstesinden gelmek üzerine hayat dersleri

Buz Adam” olarak tanınan dünya rekortmeni, soğuklar kralı, cesur ve iddialı Wim Hof’u çoğumuz tanıyoruz. Kendisi, adını 26 kez Guinness Rekorlar Kitabı‘na yazdırmayı başarmış, uzun yıllar süren deneyimleriyle Wim Hof Metodu olarak bilinen nefes tekniğini geliştirmiş başarılı bir isim.

Sosyal medya paylaşımlarıyla sıkça karşımıza çıkan Wim Hof, yakın zamanda korkunun üstesinden gelmek üzerine paylaştığı videosu ile bambaşka bir bakış açısı sunuyor. Instagram hesabından yaptığı paylaşımda korkunun üstesinden gelmek için ne yapmamız gerektiğine değinen Wim Hof, bizi korkularımızla yüzleşmeye, onların üzerine gitmeye davet ediyor.

Hof, paylaştığı videoda korkuyla baş etmeyi öğrenebileceğimizi ve koktuğumuz şey bize gelmeden önce bizim ona gitmemiz gerektiğini anlatıyor. Açıklık getirmek için de kendi yaşantısından örnekler veriyor; “Soğuğa ben gidiyorum, o yüzden üşümüyorum. Korkuya ben gidiyorum, o yüzden korku bana gelmiyor.” diyor ve kendisini hazırladığını belirtiyor. Wim Hof, hazırlanmak için kendisine fiziksel, duygusal ve mental olarak meydan okuduğunu, bu nedenle korkunun oluşmasının mümkün olmadığını çünkü kendisinin çoktan hazırlıklı olduğunu vurguluyor. Bizim de korkularımızla başa çıkmamız için aynı şeyi yapabileceğimizi söylüyor.

Özetle, “Korktuğunuz şeylerin üzerine giderseniz o korkular size gelmeden siz hazırlıklı olacak ve üstesinden geleceksiniz.” diyor. Korkularınızla yüzleşme konusunda ilham alabileceğiniz Wim Hof’un paylaştığı videoyu izlemek isterseniz:

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wim Hof (@iceman_hof)’in paylaştığı bir gönderi

İlginizi çekebilir: Wim Hof Metodu: Buz adam Wim Hof’un gençlik iksiri nefes pratiği

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!