Bütün dünyanın anne yemeği sevenleri birleşin: Evlere servis anne yemeği MamaMe

Günümüzde artık her damak tadına uygun lezzete kolayca erişilebiliyor. Yerel lezzetlerden dünya mutfağına türlü türlü restoranların sayısı gün geçtikçe artıyor. Hatta çoğu zaman ne yiyeceğimizi şaşıracak duruma gelebiliyoruz. Her ne kadar bu imkanlara sahip olmak bir avantaj olsa da, özlediğimiz anne yemeklerinin yerini hiçbir şey alamıyor. 

Peki size anne yemeklerine istediğiniz zaman, hızlıca ulaşabileceğinizi söylesek ne düşünürdünüz?

Anne yemeği alabileceğiniz e-ticaret platformu olan MamaMe, evlere servis yemek kavramına anne dokunuşu ile farklılık getiren bir kadın projesi. MamaMe, sisteme aldığı kadınlara sanal sayfaları üzerinden satış yapma ve sağlıklı anne yemeği hasreti çeken tüketici ile buluşmalarına imkan sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin destek verdiği MamaMe, hijyen sertifikalı kadınların evlerinde yaptığı yemekleri sattıkları dijital bir restoran.

MamaMe evlere anne yemekleri servis ediyor.

MamaMe; ev yemeği seven, anne yemeği özlemi çeken, restoranlarda ev yemeği adı altında endüstriyel gıda satıldığının farkında olan tüketiciye sağlıklı yemek alternatifi sunuyor. Her yemeğin aynı lezzette olduğu standartlaştırılmış sanayi mutfağı yerine, annelerin evlerinde çocukları için sevgiyle yaptıkları yemekleri satacakları bir sanal restoran MamaMe. Yoğun iş yaşantısı nedeniyle yemek yapamayan öğlen yemeklerinde sağlıklı anne yemeği özlemi çeken beyaz yakalılar için artık MamaMe var.  

Anadolu’nun etnik çeşitliliğini korumayı ve tüketici ile buluşturmayı hedefleyen MamaMe, diğer yemek satış mecralarının aksine ön sipariş sistemi ile çalışıyor. Tüketici siparişi sonrası taze taze hazırlanan yemekler 100 % sızdırmaz, mikrodalga fırına uyumlu kaplarda ve yine bir kadın girişimi tarafından örülen pamuk iplikten yapılmış filelerde tüketicinin belirlediği saatte adrese teslim ediliyor. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!