Burusvilis ve Niyans’la romantizme dair

Romantik bir buluşmaya hazırlanırken ne kadar heyecanlandığınızı bir düşünün. Uyandırdığınız ilk izlenim, ilk buluştuğunuz yer ve ortamın atmosferi; hem sizi iyi hissettirmesi, hem de kuracağınız ilişkinin devamı açısından çok önemli.

Sosyal medyada sıkı takipçileri olduğumuz Burusvilis ve Niyans’a, romantizm, ilişkiler ve ilkler hakkında merak ettiklerimizi sorduk. Bakalım neler söylemişler?

Burusvilis – Güray Gürsel

Romantik Bir Yemek İçin Ne Yapılabilir?
Romantik Bir Yemek İçin Ne Yapılabilir?

Erzurum’da doğan Güray, Türkiye’nin birçok şehrini dolaştıktan ve çeşitli tecrübeler yaşadıktan sonra, 2006’da İstanbul’a tatil için gelmiş ve bir daha gitmemiş. Önceleri bir film şirketinde ses kayıt ve dizayn işleriyle beraber, Habertürk’te blog yazarlığı yaparken, şu an Doğuş Yayın Grubu’nda sosyal medya editörü olarak çalışıyor. Ayrıca Power Fm’de twitter gündemini yorumladığı bir program sunuyor.

1. Romantik bir randevu nasıl olmalı?

Öncelikle her iki taraf da bunun romantik bir randevu olduğu konusunda hemfikir olmalı. Günümüz hayal kırıklıklarının çoğu, böyle randevuları bir tarafın ”oturup bir şeyler içme’ olarak görmesinden kaynaklanıyor. Ben genelde kadının saç şeklinden anlıyorum. Kadınlar romantik randevulara olağan saç şekillerini değiştirerek geliyorlar gibi bir istatistiğim var, belki de uyduruyorumdur.

2. İstanbul’da romantik bir buluşma için tercih ettiğin mekanlar nerelerdir?

Bu tamamen kadının ruhsal ve sosyal durumuna göre değişiyor. Ocakbaşına davet etmen gereken bir kadını Çin lokantasına götürürsen çuvallamak kaçınılmaz. Benim favorilerim Kumbaracı yokuşunun hemen başındaki Morro, aynı yokuşun biraz aşağısındaki Cochine, Kurtuluş’taki Despina meyhanesi ve Harbiye Güler Ocakbaşı.

Ben yemek yemeyi ve muhabbet etmeyi severim. Sinemada pek iyi değilim, bir de Ihlamur Kasrı’na gidip tavşanlara bakmayı falan seviyorum kadınlarla.

3. Yurt dışında romantik bir buluşma için tercih ettiğin mekanlar nerelerdir?

Hayatımda hiç yurt dışına çıkmadım. Şehir dışı derseniz Gökova-Akyaka’yı romantik buluyorum.

4. İlk randevu, ilişkinin devamı için ne kadar önemli?

Aslında bu biraz televizyonda yeni yayınlanan bir dizinin ilk bölümü gibi. Hazırlanmak ve güzelleştirmek için zamanınız var, düşünebiliyorsunuz bir süre. Sonrasında samimi ve istikrarlıysa devam ediyor dizi. İlk bölümdeki görüntü yönetmeni değişirse genelde reyting kaybediyorsunuz. Benim dizilerim hiç 13 bölümü görmedi henüz. Genelde 3. bölüm civarı yayından kaldırıp yerine Doktorlar dizisinin tekrarını koyuyorlar.

5. Uzun süreli ilişkilerde heyecanı dorukta tutmak için önerilerin nelerdir?

Ben modern zamanlarda böyle bir şeyin mümkün olduğuna inanmıyorum. Cep telefonu ve internet kullanmamak olabilir bunun çözümü. Ben şahsen cep telefonu yokken bir kadını beklediğim, merak ettiğim zamanları özlüyorum. O severek dinlediğimiz sanat müziği eserlerinin şimdi yapılamıyor olmasının da sebebi bu bence. Özleme duygumuzu alıyor teknoloji elimizden.

6. Uplifers ile ilgili düşüncelerin nelerdir?

İlk intibam oldukça fresh bir site olduğu. ”İyi hisset, iyi yaşa” mottosunu da sevdim. Umarım iyi hissettirir, iyi ve uzun yaşar.

www.twitter.com/burusvilis

www.burusvilis.tumblr.com

 

Niyans – Nihan Çumralıgil

Romantik Bir Yemek İçin Ne Yapılabilir?
Romantik Bir Yemek İçin Ne Yapılabilir?

Nihan, bilgisayarındaki yüzlerce “inspiration” klasörünü biriktirerek bir yere varamayacağını anladığında blog yazmaya başlamış. Kendisini, “sosyal medyaya ucundan kıyısından bulaşayım derken içine düşmüş, modaya, estetiğe, tasarıma, alışverişe gönülden bağlı” olarak tanımlıyor. Alışkın olduğumuz moda bloggerı dilinden uzak bir dille yazdığı blogu, moda severler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

1. Romantik bir randevu nasıl olmalı?

Romantik bir randevu olacağı önceden kararlaştırılmamış, spontane gelişmiş olmalı. Aksi taktirde lüzumsuz yere stres yaratabiliyor.

2. İstanbul’da romantik bir buluşma için tercih ettiğin mekanlar nerelerdir?

Pipa, Lilu, İstanbul Modern Cafe, Bej

3. Yurt dışında romantik bir buluşma için tercih ettiğin mekanlar nerelerdir?

Hiç bu şekilde bir tercihim olmadı. Ama romantik tatil yapmak için romantik olmayan şehirleri tercih ederim. Amsterdam, Los Angeles, Barcelona gibi.

4. İlk randevu, ilişkinin devamı için ne kadar önemli?

İlk intiba önemli olduğu için ilk randevu da önemlidir. Ama kötü geçen bir randevu geri döndürülebilir. Sonraki hamlelerle toparlanmasında bence sakınca yok. İlk randevu kötü geçti diye karşımdaki kişiyi tamamen sildiğim hiç olmadı. İyi geçtiğindeyse kesinlikle çok çok iyi bir etki bırakıyor.

5. Uzun süreli ilişkilerde heyecanı dorukta tutmak için önerilerin nelerdir?

İlk andan itibaren, iki farklı yolda yürüyüp, o yolları bir noktada kesiştiriyor olduğunuzu kabul ettiğinizde ilişkiniz de çok güzel gidiyor. Karşınızdakine bağlı kalmadan kendi yaratıcılığınızla planlar yapıp, fikirler sunduğunuzda karşınızdaki kişiyi daha çok şaşırtıyorsunuz. Uzun ilişkilerin kaderi olan monotonluğa düşmekten de, ayrı bireyler olduğunuzun farkına varınca kurtulabiliyorsunuz.

6 Uplifers ile ilgili düşüncelerin nelerdir?

Uplifers ihtiyacınız olduğunun farkında olmadığınız bilgilerle dolu dolu bir site. Hayattan zevk almak ve çok daha verimli ve kaliteli yaşamak için her konuda bilgi verdiği için benim sık kullanılanlarıma girdi. En güzeli de her konuda size bir şey katabilecek ve şaşırtıcı derecede çok yönlü olması…

www.twitter.com/niyans

www.hoopbikemer.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!