Bu yaz için planınız ne: 5 farklı tatil önerisi

Yoruldun ve dinlenmeye çok ihtiyacın var, değil mi? Ancak bunun için evde dinlenmek aklına gelebilecek son seçenek olmalı. Hem yeni yerler keşfetmek hem de dinlenmek oldukça mümkün. İşte 5 yorucu olmayan tatil önerisi. Hadi hep birlikte nasıl dinleneceğinize ve aynı zamanda yeni yerler keşfedeceğinize bir göz atalım!

Wellness merkezleri

“Wellness” insanları bir bütün olarak kabul eder; zihni, ilişkileri ve vücut sağlığını uyumlu hale getirmeye ve dengelemeye dayanır. Dünyada birçok sağlıklı yaşam merkezi vardır. Bu merkezler sizin ihtiyaçlarınıza göre tercih edeceğiniz sağlık merkezleri, termal merkezlerden, masaj, kişisel bakım, gıda takviyeleri, otlar, aroma terapisi, kilo kontrolü, zindelik ve şifa enerjilerine kadar geniş bir alanı kapsarlar. Peki yorgun bedeninize böyle bir tatili nasıl sunacaksınız? Bunun için bu yazıya göz atmanızı öneririz. Dünyanın en iyi sağlık merkezlerini ve yeni yerleri keşfederek canlanma büyüsünü hissedeceksiniz.

SPA merkezleri

SPA’nın açılımı, “Sudan Gelen Sağlık” anlamına gelen “Sanitas Per Aquam”dır. Romalılardan bugüne kadar uygulanan su terapilerine verilen addır. Birçok sağlık merkezi SPA uygulamaları içermesine rağmen, dünyada sadece SPA’ya odaklanan birçok tatil köyü de vardır. SPA vücuttaki kan dolaşımını artırır, selülit giderimi ve yağ yakımında da etkilidir. Ayrıca rahatlatıcı etkisi ile sizi stresten kurtarır. Bence en iyi gezi, dünyadaki bir SPA merkezini keşfetmek olacaktır.

Yoga kampları

Belki daha önce hiç yoga deneyiminiz olmadı. Esnek olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bunların hiçbiri gerekli değildir. Dünyanın birçok yerinde bulabileceğiniz yoga kamplarındaki atölyelere ve eğitimlere katılabilirsiniz. Hem yeni ülkeler keşfedebilir hem de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Sizler için şimdilik evinizde kalarak, rahatlatıcı müzikler dinleyebileceğiniz bir liste hazırladım, bu rahatlatıcı müzik listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Deniz, kum, güneş

Bence hepimiz tüm yazı deniz, kum ve güneş üçlüsü ile geçirmek istiyoruz. Ülke dışında bir tatil kenti keşfetmek kulağa oldukça iyi gelmiyor mu? Yurt dışında güneşlenirken tatil yapma fikri bile yorgunluğunuzu azaltmış olmalı.

Sezon dışı yerler

Tüm bu yerleri ve yeni bir şehri keşfetmek istiyorsanız, sezon dışı zamanları seçmelisiniz. Rahat bir tatil geçirmek için çok fazla insanın olmadığı zamanlarda seyahatlerinizi planlayabilirsiniz. Bu şekilde, hem şehrin gürültüsü hem de bulunduğunuz yerin kalabalığı fazladan yorgunluk yaratmaz.

Evet, yorulmadan tatil yapabileceğimizi okuduk! Ama tüm bunlar oldukça pahalı görünüyor, değil mi? Aslında hiç de değil. Uygun fiyatlı tatil yapmanın da yolları vardır. Düşük bütçeli seyahat yolları hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Keyifli yolculuklar! 

İlginizi çekebilir: Duyularını harekete geçirerek huzura ulaşmak isteyenler için: Dünyanın en iyi Wellness ve SPA Merkezleri

Duygu Ateşoğlu Psikolog Seyyah
Merhaba ben Duygu, 1993 doğumluyum. 2016'da Yeditepe-Psikoloji'den mezun olduktan sonra, çeşitli seminerler için yurt dışına çok fazla seyahat gerçekleştirdim. Seyahat etmek hem işim hem ... Devam