Bu hafta sonu elektronik müziğe yakınlaşın: Get Closer

Elektronik müziğin yapısı gereği bir çok farklı enstrüman ve tarzı bir araya getirerek özel ritimlerin yaratılmasına imkan vermesi, son zamanlarda hem dinleyici kitlesinin hızla artmasına, hem de elektronik müziğin kendi içinde birçok alt tarza ayrılmasına olanak sağladı. Yurt dışındaki müzisyenlerin de doğu ezgileri ve elektronik müziği birleştirmesiyle çıkan akım ve melodiler de hemen hemen herkes tarafından büyük beğeniler aldı.

Ülkemizde bu tarzın globalde bilinen isimlerinden Oceanvs Orientalis ve Majnoon iken Viken Arman, Armen Miran, Be Svendsen, Behrouz, Bedouin, Acid Pauli gibi yabancı sanatçılar da doğu ezgilerini elektronik altyapılarla harmanlayarak kendilerine özel bir tarz ve dinleyici kitlesi yarattı.

Bu kadar da bahsetmişken bu sanatçıların yer aldığı müzik listemiz ile sizi baş başa bırakalım.

Ayrıca bu hafta sonu Generic Music ve Babylon Bomonti iş birliğiyle Be Svendsen, Behrouz gibi sanatçıların yer alacağı Get Closer etkinliği gerçekleşecek. İstanbul’un en büyük etkinlik rehberi Partymag ile Premium üye olarak bu etkinlikte adınızı davetli listesine yazdırabilirsiniz.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam