BoMoVu, “Hareketin Özgür” projesi ile SheFighter kurucusu Lina Khalifeh’i İstanbul’da ağırlıyor

Ortadoğu’daki ilk kadın öz savunma stüdyosu olan SheFighter, Uplifers ve CrossFit  Balaban desteğiyle, Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği BoMoVu ev sahipliğinde 18 Aralık Pazar günü İstanbul’da ücretsiz bir atölye düzenliyor.

2010’dan bu yana faal olan stüdyosu sayesinde on binlerce kadına özsavunma teknikleri aktarmış olan SheFighter’ın öz savunma teknikleri, kadınlara tehlikeli durumlarda kendilerini savunabilmeyi, kendileri saygı ve özgüven geliştirmelerini sağlayacak beceriler kazandırmayı amaçlıyor.

BoMoVu “Hareketin Özgür” projesini başlatıyor; SheFighter kurucusu Lina Khalifeh’yi Istanbul’da ağırlıyor

Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği BoMoVu, 17 Aralık Cumartesi günü Ankara İsviçre Büyükelçiliği’nden destek alan yeni projesi “Hareketin Özgür”ün tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Proje kapsamında İstanbul’da yaşayan mültecilere yönelik çalışmalarıyla bilinen üç farklı toplum merkezi için spor ve beden hareketi programları geliştirilecek.

Proje tanıtımı vesilesiyle 17 ve 18 Aralık’ta BoMoVu’nun ev sahipliğinde SheFighter kurucusu Lina Khalifeh kadınlara yönelik öz savunma atölyeleri gerçekleştirecek.

she fighter atelier istanbul - lina kalifeh

Altı ay sürecek olan “Hareketin Özgür” projesi ile yerinden edilmişliğin neden olduğu travmalar arasında mültecilerin kendi beden ve yaşadıkları mekanı algılama sorunlarıyla baş edebilmeleri için spor ve beden hareketinin bir sosyal araç olarak kullanılması amaçlanıyor. Suriyeliler ve Suriyeli Filistinlilere destek amaçlı kurulan Ad.Dar Toplum Merkezi, bu projenin ilk faydalanıcısı olarak BoMoVu’ya Hareketin Özgür projesi tanıtımı için kapılarını açacak ve 17 Aralık Cumartesi günü Lina Khalifeh, Ad-Dar Toplum Merkezi’nden faydalanan kadınlara yönelik bir özsavunma atölyesi geliştirecek.

Tüm kadın ve trans kadınlara açık SheFighter atölyesi, 18 Aralık’ta

Tüm kadın ve trans kadınlara açık SheFighter atölyesi ise 18 Aralık’ta Uplifers ve CrossFit Balaban desteğiyle, BoMoVu ev sahipliğinde düzenlenleyecek. Ücretsiz olan bu etkinlikte kadınların özsavunma hareketleri ve teknikleri Lina Khalifeh tarafından İngilizce ve Türkçe tercümeyle aktarılacak. Bu atölyenin amacı, kadınların gündelik yaşamında kullanabilecekleri özsavunma tekniklerinin esaslarını aktarmak ve bu vesileyle kadınların maruz kaldığı şiddete karşı bilgi ve beceri kazanmak.


Etkinlik bilgileri:

17 Aralık 2016, Cumartesi

Ad.Dar Toplum Merkezi, Hamalbaşı Caddesi No: 22 D:6-7 Beyoğlu/İstanbul

11:00 – Ad.Dar kadınlarına yönelik SheFighter atölyesi

14:00 – Hareketin Özgür tanıtım toplantısı

18 Aralık 2016, Pazar

CrossFit Balaban (4. Levent), Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad., Silahtaroğlu Sok. No: 7/1

12:00 – 13:30: SheFighter atölyesi (Herkese açık)

18 Aralık Pazar günü CrossFit Balaban’da gerçekleşecek olan atölyeye tüm kadın ve trans kadınlar davetlidir! Daha detaylı bilgi ve katılım için mail adresi: [email protected]

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!