Boğa burcundaki Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Herkese merhaba sevgili dostlar! Bir Ay tutulması yaşayacağız. Venüs gününde Boğa burcunda Algol tutulması. Astroloji bilenler ve biraz takip edenler anlarlar ki Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür ve Cuma günü de Venüs günü. Bugün Boğa burcunun son derecelerinde Caput Medusa ve Algol sabit yıldızı etkisinde bir Ay tutulması yaşayacağız özetle.

Ay tutulması ne anlama geliyor? Öncelikle bir ayrıştıralım… Ay tutulmaları aslında dolunayların 10 katı büyüklüğünde bir tutulma enerjisi taşır. Hayatımızda bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi açar. Dolayısıyla bir tamamlanma etkisi vardır, bitiş noktasıdır. Özetle doğum haritalarının da etkisine bağlı olarak kimilerine yelek giydirirken kimilerine de kelek yediren bir süreci yaşatacak. Medusa denildiğinde herkes bir korkar genelde. Çünkü Caput Medusa kesik bir başı simgeler. Kimilerinin tabiri caizse başı kesilirken kimilerine de şans getiren bir zaman olacak. Fakat bu talih ve şans vakur olan, çalışan, emek veren kişilere gidecek özellikle. Yani, Medusa emek verenlere ödül etkisini ön plana çıkarıyor. 

Peki, genel anlamda neler olacak? Finansal anlamda sıkıntıların olduğu, savaşların daha da sıklaştığı yeni bir değişim ve dönüşüm dönemi bu aynı zamanda. Gördüğünüz gibi domino etkisi gibi devletlerin yönetiminde, iletişiminde, ticari konularında da varlığını hissedeceğimiz bir süreç. Özellikle para birimlerinde hissedilecek… Global anlamda bir daralma ve sıkıntı söz konusu olacak özetle. Bizim ülkemizde de devlet erkanı ile ilgili problemler olabilir. Türkiye açısından baktığımızda muhalefet kanadının karışacağı, birtakım siyasetçilerin çekilip yerine yenilerinin geleceği dönemler. Hepimize hayırlara vesile olsun diyorum. İyi mi olacak, kötü mü olacak? Bence iyi olacak. “Neden?” diye sorarsanız, her dönemin bir katkısı var. Bu tutulmanın etkisi ile bir sayfayı kapatıp yeni bir sayfayı açacağız.

Şimdi burçlara etkilerine geçelim. Asıl dananın kuyruğunun koptuğu yer orası. Tutulma kimlere katkı sağlayacak, kimlere sıkıntı yaşatacak. Aslında sıkıntı diye bir şey yok, bunların hepsi bir öğreti. Dönüşümü nereden deneyimleyeceğimiz belli olmaz. Olgunlaştıracak bir tutulma olacak. Caput Medusa’nın hikayesi talihsizdir. Mitolojik olarak baktığınızda güzelliğinden ötürü lanetlenen şanssız bir kadının hikayesidir bana göre. Kendisine bakan kişileri dondurarak öldürmektedir, sonunda da kafası kesilmiştir hikayeye göre. Mitolojik ve astrolojik olarak baktığımızda madalyonun iki yüzü var. Medusa bir yandan şans verdiği gibi diğer taraftan kötü talih de veriyor. İşte burada konu nereden baktığınıza bağlı. Sanıyorum ki bu süreç hepimiz için daha olumlu bir süreç olacak. Birtakım şifalanmaların da gerçekleşeceği bir süreç. Hastalıkların geçeceği bir süreç olması olası.

Gelelim burçlara etkilerine…

Koç ve yükselen Koçlar

Ay Tutulması 2. evinizi tutuyor. Bu da demek oluyor ki finansal konularda artık bir dönemi kapatacaksınız. Aynı zamanda bu kapanış sizin hayrınıza olacak. Lütfen bu dönemde kendinizi kötü hissetmeyin. Çünkü bu ayrıca maddi ve manevi bir süreci de içine alıyor. Belki var olan ikili ilişkinizde ani bir bitiş yaşayacaksınız, bu yüzden depresyona girebilirsiniz. Ya da finansal anlamda büyük bir darbe alıp iş hayatınızla ilgili bir süreci kapatmış olabilirsiniz. Her ne olursa olsun bunları yaşayacaksınız, tutulmaların kadersel etkisidir. Fakat unutmayın ki yeniye “Hoşgeldin” demek için eskiyle vedalaşmanız gerekiyor. Eğer ki haritanız toprak ve su ağırlıklı ise bunun olumlu anlamda bir katkısını yaşamanız söz konusu. Özellikle Koç burcunun son haftalarında doğduysanız Algol etkisini güçlü bir şekilde kadersel olarak yaşayacaksınız. Hayırlara vesile olsun diyorum.

Sevgili Boğa ve yükselen Boğalar

Kendi burcunuzda gerçekleşen bir tutulma var. Bu tutulmanın etkisi özellikle Boğa burcunun son haftasında doğmuş olanları kadersel bir şekilde etkileyecek. Dolayısıyla hayatınızda yeni bir dönemin başlaması için eskileri bitirmeniz lazım. Aşk, ikili ilişkiler, iş hayatınızla ilgili değişimler söz konusu. Aynı zamanda Venüsyen konularda yeni projeler yapmanız olası. Sizin hayrınıza olacak bir sevinç kaynağı deneyimleyeceksiniz. Hayırlara vesile olsun diyorum.

İkizler ve yükselen İkizler

12. evinizi parlatan bir tutulma var. Bu tutulmanın etkisi oldukça ağır çünkü sizi gerçeklerle yüzleştirecek. Belki bir sağlık problemi, belki bir kayıp yaşamanız muhtemel. Bu yaşananlar size bir öğreti getirecek. Tekamül yolcuğundasınız, dönüşümün arifesindesiniz. Bu sebeple izlemede kalarak ve tefekkür, dua, meditasyon gibi çalışmalarla olumsuz etkiyi hafifleterek bu dönemi geçirmenizi tavsiye ederim. Arka planda tutulmanın size ne öğretmek istediğini anlayıp kabul edin.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Ay tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor. Demek oluyor ki sizin hayaller ve arzular evinizin tutulduğu bir süreç. Öncelikle sosyal çevrenizle ilgili kopukluklar yaşamanız olası. Aynı zamanda hayallerinize doğru bir adım atabilirsiniz. Ne yaşanırsa yaşansın ilerleyen süreçte sizin hayrınıza olacak. Dolayısıyla elemental olarak size destek veren bir süreç içerisindesiniz. Sonlanmalar hayırlı olur mu? Evet olur. Tamamlanmalar yaşayacaksınız, belki iş birliklerinizi, grup çalışmalarınızı neticelendirebilirsiniz. Özetle bu bitişler hayırlara vesile olsun diyorum.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Kariyer evinizi parlatan bir tutulma var. Bu tutulmanın etkisi ile eski dönemi kapatıp yeni olana bir sayfa açmanız gerekiyor. Annenizle ilgili sağlık problemleri yaşamanız ihtimali mevcut. Aynı zamanda aile büyükleri ve kardeşler ile ilgili sorunları da göz önünde bulundurarak bitiş noktasına gelebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili radikal kararlar vererek eskiyi kapatıp yeni bir plan çizme aşamasındasınız. Hayırlara vesile olmasını dilerim.

Başak ve yükselen Başaklar

9. evinizde gerçekleşen bir tutulma yaşayacaksınız. Bu tutulmanın etkisi ile önümüzdeki günlerde sosyal medya, uluslararası konular, yüksek eğitim ve uzaktan akrabalarınız ile ilgili olumlu gelişmeleri deneyimleyeceksiniz. Bu süreç size bu konularda yeni fırsatlar sunacak. Eğer haritanız ateş ve hava ağırlıklı ise bu süreç sizin için olumsuz olabilir. Ancak toprak ve su ağırlıklı bir haritanız varsa bugüne kadar bu konulara verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınız bir dönem olacak. Mahkemelerle ilgili olumlu sonuçlar da olası.

Terazi ve yükselen Teraziler

8. evinizi tutan bir Ay tutulması yaşayacaksınız. Ay tutulmaları birtakım bitişleri beraberinde getirir. Dolayısıyla bu tutulma ile birlikte giderlerinizle ilgili sonuçlanmalar olabilir. Aynı zamanda kadersel olarak bir mahkeme sonucu, kredi, yeni iş fırsatı, ortak gelirlerde artış deneyimleyebilirsiniz. Doğum haritanız ateş ve hava ağırlıklı ise bu konularla ve sağlıkla ilgili problemlerle karşılaşmanız olası. Bununla birlikte ani ameliyatlar söz konusu olabilir. Toprak ve su ağırlıklı haritanız varsa bu konularla ilgili olumlu süreçler yaşayıp şifalanacağınızın müjdesini verebilirim.

Akrep ve yükselen Akrepler

Size dost bir tutulma yaşayacaksınız. Bu tutulmanın etkisini ikili ilişkileriniz ve iş hayatınızda hissedeceksiniz. Yani bir evlilik ya da ayrılık muhtemel. Aynı zamanda iş birliği ya da feshi de mümkün. Ne olursa olsun sizin hayrınıza gerçekleşecek ve katkı sağlayacaktır. Burada dönüşüm sizi ilişkilerden yana vuruyor, dikkat!

Yay ve yükselen Yaylar

6. evinizde gerçekleşen bir tutulma etkisi var. Başta sağlık, sonrasında rutin hayatınız, ardından da çalışma ortamı ile ilgili konularda sınava tabi tutulacaksınız. Bu konularda yeni bir dönemi başlatacak bir süreç var. Yani iş değişikliği, yer değişikliği, yeni bir dönem sizi bekliyor. Haliyle başlangıç yapmak için eskiyi bitirmek zorundasınız, bu da bir ayrılığı simgeliyor. Hayrınıza olacaktır.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

5. evinizde gerçekleşen bir tutulma etkisi var. 5. ev aşk, çocuklar, hobi alanları, eğlence ve borsayı temsil eder. Bu tutulmanın etkisini ikili ilişkiler ve finansal konularda hissedeceksiniz. Sürpriz kazançlar, sevgiliden yana mutluluk, çocuk gibi müjdeler elde edebilirsiniz. Tabii ki haritalarınız toprak ve su ağırlıklı ise olumlu olacak bu deneyimleriniz. Ateş ve hava ağırlıklı ise bu konularda olumsuz durumlar deneyimleyeceksiniz. Ancak bu da sizi değiştirecek, dönüştürecek, hayrınıza bir süreç olacaktır.

Kova ve yükselen Kovalar

Tutulmanın etkisini 4. evinizde hissedeceksiniz. 4. ev dediğimizde aşk, yuva temaları, aile ve aile büyükleri, miras, gayrimenkul alım-satım konuları oluyor. Bu konularda değişimleri kadersel bir şekilde deneyimleyeceksiniz. Birtakım bitişler de yaşanacak. Evlilik-ayrılık kararları, ev alım-satımları, iş birlikleri, iş feshi gibi farklı durumlar yaşayacaksınız. Her ne olursa olsun sizin hayrınıza olacak bir dönüşüm. Hayırlara vesile olsun.

Balık ve yükselen Balıklar

Tutulmanın etkisini 3. evinizde deneyimleyeceksiniz ve bu, size dost bir tutulma olacak. Dolayısıyla yakın çevrenizle alakalı güzel haberler alıp sevineceğiniz bir sürecin arifesindesiniz. Mental anlamda kendinizi iyi hissedeceksiniz, enerjiniz yükselecek. Aynı zamanda yeni iş fırsatları, iş sözleşmeleri, bolluk ve bereket enerjileri size akacak. Tutulmanın etkisi toprak ve su ağırlıklı olduğundan haritanız bu ağırlıklara sahipse olumlu olacak. Ancak ateş ve hava ağırlıklı ise yakın çevre, mahkeme sonuçları gibi konularla ilgili olumsuz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Tutulmanın olumlu etkilerini tüm hayatınızda deneyimlemeniz dileğiyle…

Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın: Instagram @arzumkoyuncu, Twitter ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: Kasım ayı bizlere neler getiriyor: Kasım ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam