Bodrum’da doğayla iç içe tatil yapabileceğiniz yerler

Canlı gece hayatı, sayısız denize girilecek noktaları ve sunduğu aktiviteler ile Bodrum, Türkiye’de tatil yapılacak noktaların başında geliyor. Bodrum yaz aylarında ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunuyor ve Bodrum’un gece hayatı oldukça hareketli. Ancak Bodrum’un doğasıyla daha fazla hemhal olabileceğiniz birçok nokta da yer alıyor. Sakin koylar ve Ege köylerine sahiplik yapan bu noktaları keşfetmek için Bodrum havalimanı kalkışlı uçuşları oBilet’ten öğrenebilirsiniz.

Akyarlar

Bodrum Yarımadası’nın güneybatı kısmında yer alan Akyarlar, Bodrum’un sakin yönünü keşfetmek isteyenlerin ilk durağı arasında yer alıyor. Özellikle Ege köylerini keşfetmek hoşlanıyorsanız Akyarlar mevki bu konuda oldukça zengin.

Sakin bir noktada denize girmekten hoşlanıyorsanız Akyarlar mevkiinde yer alan koyları ziyaret edebilir, hatta bu noktalarda şnorkelle dalış yapabilirsiniz. Akyarlar’ın huzurlu ortamı ve doğal güzelliği, burayı koşuşturmadan kaçmak isteyenler için ideal bir alan haline getiriyor.

Turgutreis

Bodrum’un ikinci büyük mevkii olan Turgutreis, kalabalık olmasının yanı sıra tenha noktalarıyla da biliniyor. Sakin bir sahil kasabası havasında bulunan noktaları görülmesi gereken doğal güzellikler barındıyor. Her cumartesi kurulan haftalık pazarda birçok yöresel ürün ve yöre halkının imal ettiği el yapımı ürünler bulunuyor.

 Turgutreis çevredeki kırsal alan, doğa yürüyüşü yapmak ve Bodrdum’un manzarasını keşfetmek için pek çok fırsat sunan alanlara sahip. Özellikle günbatımı öncesinde çamlık içinde yürüyüş yapabilir, sahilde yüksek bir noktadan gün batımını seyredebilirsiniz.

Siz de Bodrum tatiliniz için Bodrum araç kiralama ile Bodrum’u keşfetmeyi istiyorsanız oBilet’in sunduğu araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir, farklı firmalardan aracınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Gümüşlük

Bodrum’un sahil kasabaları arasında sayılan Gümüşlük, Ege’nin dinginliğini keşfetmek isteyenler için bulunmaz bir nokta. Myndos antik kenti üzerine kurulan bu belde, özellikle antik kültürü keşfetmek isteyenler için eşsiz bir açık hava müzesi ve su altı şehri sunuyor.

Gümüşlük Plajı sakin suları ve muhteşem manzarasıyla ünlü. Ayrıca Gümüşlük’ün simgelerinden biri olan tavşan adası da ziyaret edilmesi gereken noktaların başında geliyor. Gümüşlük’te bulunan deniz ürünleri restoranları da bir akşam yemeğinde tadabileceğiniz en güzel deniz ürünlerini size sunuyor.

Ortakent

Bodrum’un merkezinden 13 km’lik bir uzaklığa sahip Ortakent diğer adıyla Yahşi, Bodrum’un sevilen noktaları arasında yer alıyor. Klasik bir Ege mimarisine sahip olan Ortakent, sakin bir Bodrum tatili için ideal bir nokta sunuyor.

Uzun kumsalı yüzmek ve güneşlenmek için oldukça ideal bir alan sunuyor. Ayrıca Bodrum’un doğasını keşfetmek istiyorsanız Ortakent’in dışı size birçok gezilecek alan sunuyor. Köy patikalarında eşsiz birçok manzara keşfedebilirsiniz.

Gündoğan

Bodrum’a neredeyse 25 metrekarelik bir uzaklıkta yer alan Gündoğan, eski bir Rum yerleşkesi olarak biliniyor. Bodrum’un tepelik bir noktasında yer alan Gündoğan, keşfedilecek birçok doğal güzelliğe sahip.

Gündoğan geziniz boyunca Bodrum’un simgesi olan mandalina bahçelerini gezebilir, çevre köyleri keşfedebilir veya sakin bir koyda denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Güneşin, denizin ve eğlencenin adresi Bodrum gezi rehberi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!